Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetünk hányás hasmenés...

Mit tehetünk hányás hasmenés esetén? 14 honapos a kislányom és elkapta.

Figyelt kérdés
2011. márc. 2. 07:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok-sok kézmosás, ha lehet, akkor ne nagyon puszilgasd, mert átadhatja neked, majd te vissza neki, és sajnos körbe-körbe mehet a családon a fertőzés.

Smecta napi 3x fél tasak, Normaflore vagy Laktív, és sok-sok folyadék. Adj neki sós kekszet, ropit, hogy az elveszített sót is pótold, illetve folyadéknak készíts limonádét a benne lévő cukor is fontos.

Egyébként lehet kapni HIPP ORS 200 italt, ez sárgarépalé, hasmenés ellen való, illetve ha éhes, akkor inkább főtt sárgarépa, főtt krumpli, rizs - ezek kímélők, könnyen emészthetők és hasfogók. Tejes dolgokat inkább kerüljétek, amennyire csak lehet.

2011. márc. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

az előttem szólóhoz még annyit, hogy ne eröltesd az evést, fontosabb az ivás.

a hányinger ellen jó a kóla, ki kell keverni a szénsavat belőle...persze nem literszámra:-)

2011. márc. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg, a kólát lehagytam, kis kanalanként kell adni. Tényleg nagyon jó a hányinger ellen, rendbe hozza a gyomrot.
2011. márc. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Diétával egyetértek, de a Smectával nem, semmi féle gyógyszer, ha orvos nem mondja, ennek a nyavalyának magától ki kell mennie, mert ha nem akkor sokkal elhúzódóbb és hamarabb vissza jöhet!! Sajna tapasztalat! A tejeset és még a tápszert is kerüld el!! Én teljes kiőrlésű gabonapépet adtam neki, "tápszer" gyanánt egy kis mézzel, volt hogy csak éjjel itta meg álmában, de sajnos napközben nem sok minden folyadékot fogadott el, úgyhogy ennek is nagyon örültem!
2011. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eddig akárhány hasmenése volt kisfiamnak, a doki mindig mondta a Smectát...
2011. márc. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. márc. 2. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!