Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hónapos kislányom elkapta...

21 hónapos kislányom elkapta a rota vírus egyik fajtáját. (Nincs hasmenés, csak hány és magas láza van) Én 17 hetes kismama vagyok. Veszélyes ez a magzatra nézve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nekem nincsenek tüneteim, de a magzat elkaphatja?
2010. febr. 26. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:

magzat nem, de ezt a gyerekorvosnak tudnia kell, de rád veszélyesebb lehet mert ha elkapod nagy a kiszáradás veszélye, így igyál már most is nagyon sokat.

gondolom korházba kerültetek, mert roa vírussal a fertözöre küldenek még ha gyanuja van akkor is.


barátnöm kislánya akkor lett rotavirusos mikor a kicsivel szoptatott és hála egyik sem kapta el.

2010. febr. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tegnap este kezdődött és elmentünk a dokihoz. Ő csak gyógyszereket adott és hogy én 2 napig legyek tőle távol. Sajnos ez utóbbi lehetetlen, de sokat szellőztetek és van szájmaszkom is. A lányom sokat iszik, remélem nem lesz baja.
2010. febr. 26. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb gyerekem volt 15 hónapos, mikor elkapta a rotát. Én akkor 16 hetes terhes voltam a másodikkal. Mindennap bent ültem az ágya mellett (mert ő kórházban is volt 4 napig), de hála Istennek, nem kaptam el, nem lett semmi bajunk. Pedig a kislányom isszonyatosan volt.

(Igaz, a szomszédasszonyomat meg nem engedték be terhesen a nagyobb gyerekhez, amikor az rotás volt.)

Szerintem ha betartod a higiénés szabályokat (kézmosás, hányás után nagyon alapos takarítás - fertőtlenítés), és figyelsz, hogy ne nagyon puszilkodj vele, nem lesz gond!

Üdv: 27. hetes (4. babás) kismama

2010. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 25 hetes voltam kb, amikor a lányom elkapta a rotát, természetesen mi is elkaptuk a párommal, nekem a kóla segített, csak kétszer hánytam, de Ők nagyon rosszul voltak napokig.
2010. febr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Úgy néz ki túl vagyunk a nehezén, mert nappal már nem hányt és este evett is egy keveset. Jött egy iszonyatos kaka is és el is aludt utána egyböl. Remélem ez csak egy enyhe vírus!
2010. febr. 26. 20:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó vagyok! Képzeld! Éjjel mi is elkezdtünk hányni, belázasodtunk, voltunk ügyeleten, de igen rosszul van szegénykém:(
2010. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
És Ti, hogy vagytok? ( Bocsi, ez lemaradt:))
2010. febr. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azért nem írtam mert én is elkaptam. A lánykámnak 5 napig tartott a hasmenés én még csak a 4. napon tartok. Kitartás!
2010. márc. 4. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!