Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3,5 hónapos babám kezéről...

3,5 hónapos babám kezéről lábáról lehet már só-liszt gyurmából lenyomatot venni?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináltátok? Kifestettétek utána?Ha igen, mivel?
2011. márc. 2. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet.


a legegyszerübb szerintem az hogy a gipszbe keversz poritott festéket v. a vízhez adsz krémfestéket és együtt kevered meg.


lehet zebrás is... nem túl megkevert.


utólag is lehet temperával festeni.


én nem csináltam mert nem tartottam jó ötletnek mi babanaplóba nyomtattunk úgy hogy rúzzsal kentem be a kezét lábát. nagyon szépen látszott minden erezet.

2011. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet, csak fürdés előttre időzítsd.
2011. márc. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha bekened vazelinnal, és kigipszeled, megkapod a pozitív mintát is a kezecskéjéről. Én úgy csináltam a fiamnál, hogy egy petri csészébe nyomtam a só-liszt gyurmát, igy gipszelés után lett valami formája is. /Kerek /
2011. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár hetes volt a babám, amikor már só-liszt gyurma is készült róla, és vízfestékes lenyomat is.

Semmi baja nem lesz tőle, meg kell mosni utána a kezét és kész.

Tök jó emlék.

Só-liszt gyurma: ugyanannyi só mint liszt, kis vízzel összegyúrni, és kisimítottam sodrófával, körbevágtam egy nagy bögrével, hogy kerek forma legyen, és belenyomtam a babakezet :) Két hét radiátor után kész is, csak arra figyelj, hogy valami lélegző anyagra tedd száradni, hogy ne fülledjen be az alja. Ki is sütheted, de jobb, ha magától szárad ki.Én nem festettem ki, de lehet azt is, sima vízfestékkel vagy temperával.

2011. márc. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!