Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik rendesen a...

Miért nem eszik rendesen a kisfiam?

Figyelt kérdés
Most lesz 11-hónapos és mostanában nem akar enni.Főzök neki mindennap,de nem eszi meg.Eddig megette most meg öklendezik tőle meg megrázkódik,próbáltam bébiételt is az se nagyon jön be neki.De a kiflit meg a pogácsát ilyeneket megeszik,csak főtt ételt nem akar.Mért van ez?Másnál volt már ilyen?Mit csináljak?
2009. febr. 17. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, és kb. 11 hónapos korában kezdődött és sajnos még most is tart. Én végül orvoshoz fordultam, mert a súlya is nagyon kevés. Több mint egy éves, és csak 8 kg. Nálunk hányás és hasmenés is jelentkezett, és egyre kevesebbet evett. Reggel este tápszert kapott, de max 100 ml- 150 ml-t ivott meg, napközben meg három kanál főzelélet, vagy nagyon kevés gyümölcsöt. Túl vagyunk a székletvizsgálaton, az negatív lett, meg a hasi ultrahangon, ami szintén negatív lett. Pénteken voltunk vérvételen, annak még nem tudjuk az eredményét. Az étvágytalanság miatt kénytelen voltam olyan ételeket is adogatni neki, amiket későbbra gondoltam. Végül most ott tartunk, joghurtot is kap, abból 100-150 ml-t hajlandó megenni egy alkalommal. Reggel már adok neki kakaót, amit szintén szeret, de abból se nagyon eszik meg 150 ml-nél többet. Inni sem akar, pedig korábban volt, hogy több mint 1 litert is megivott egy nap az instant csecsemőteákból. Én bízom benne, hogy ez az állapot mielőbb megszűnik. Ja ami még fontos, hogy a vérvételt végző főorvosnő ajánlotta Normaflort, amit vény nélkül ki lehet váltani a patikában, és helyreállítja a bélflórát, ha esetleg azzal van gond. Mi most már negyedik napja használjuk, és a kisfiam életében majdhogynem először végre sikerült egy normális keménységű székletet produkálni. Eddig mindig laza volt, vagy pedig kifejezetten hasmenés. Én már többször kérdeztem itt az étvágytalansággal kapcsolatosan, és ajánlották még a multikidet vassal, vitacolm vitamint. Ezeket még nem próbáltam, csak azért írom, mert mások ezeket már sikerrel alkalmazták.
2009. febr. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Nem tudom,hogy nálunk is ilyen van vagy valami más.Ő nem kicsi baba több mint 11kg.Amit mi eszünk azt ő is megenné,de hát nem mindent adhatok még neki.Nálunk ez mostanában kezdődött először csak onnan vettem észre,hogy nem eszi meg a főztömet akkor még a bébikaját megette,na most már az se jó.Nem tudom,várok még egy kicsit figyelek és ha nem eszik akkor megyek dokihoz vele.Pl:Ma sem ette meg amit én főztem,de a bébikajából is csak pár kanál volt,hogy egyen is valamit adtam neki danoninot na abból megevett kettőt.
2009. febr. 17. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!