Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós kisfiam hipoton. A...

3 hós kisfiam hipoton. A fejét nem emeli rendesen, a karjait oldalra viszi. Kaptunk neurológiára időpontot, de csak 2 hónap múlvára. Addig mit tegyek?

Figyelt kérdés
Addig én mit tudok vele csinálni. Tudom van a Dévény módszer, de csak 2 hónap múlva tudjuk elkezdeni milyen gyakorlatot tudok vele csinálni?
2011. márc. 12. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress egy gyógytornászt, aki magánba elvállalja. 2 hó sok idő, jobb minél előbb elkezdeni. Hozzánk eljárt egy gyógytornász munka után.
2011. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia, bocsi , hogy nem értem tisztán, de a hipoton-nal arra gondolsz, hogy nem emeli 45 fokos szögben a fejét és a háta"izomszegény"?

ha igen, akkor elmesélem a kislányom történetét!

nálunk is az történt, hogy a 3 hónapos kori szokásos vizsgálaton megállapították, hogy hypotoniás és nem emeli rendesen a fejét, nem támaszt ki a karjaival.

...megjegyzem, hogy ezen kívül mindent csinált, amit a korához mérten kellett, jókedvű, figyelmes, normálisan gyarapodott, stb.

kaptunk mi is beutalót gyerekorvoshoz, gyógytornászhoz, a biztonság kedvéért!

meg is ultrahangozták a koponyáját, hogy nincs-e valami bevérzés, mert az is okozhatja ezt.

hát mindent rendben találtak (hála Istennek), azóta már háromszor voltunk kontrollon, vérvételen, minden rendben!

én már akkor s arra gondoltam, hogy nem sieti el ezeket a dolgokat a kislányom és egészséges.

most 9 hónapos múlt és igaz nem ült fel, de kúszik, a térdein himbálózik, gagyog, szóval fejlődik.

szerintem ne izgulj, persze a nyugalom érdekében konzultálj egy gyógytornásszal.

nekem mindig azt mondták, hogy semmit se szabad erőltetni, majd csinálja, ha megerősödik.


remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kisfiam is hypotóniás volt. 1 hónaposan mondta a doki, hogy enyhe nyaki és háti izomgyengesége van.

Nekünk nem kellett gyógytárnára járni, de rengeteget raktam hasra... Persze eleinte nagyon tiltakozott ellene, de muszáj volt, hogy erősödjön. Volt, hogy együtt sírtunk... de kezdetekben szinte csak pár percet töltött hason naponta többször... aztán egyre többet és többet.

Egyre ügyesebb lett, erősödött... ma már 1 éves, totyog, mindent csinál, amit "kell." Időben forgott, kúszott, mászott, ült, állt.


Te is így tudod segíteni őt. Nem mondom, hogy könnyű, de a cél érdekében muszáj. Ha pedig annyira gyengének látod te is... ne várj két hónapot. Keress fel magándokit, tornászt, mert 2 hónap elvesztegetett idő, nagyon sok.


Jó egészséget, gyors fejlődést kívánok! :)

2011. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én elvinném magánneurológushoz (pl: Szabó Tünde). Így 2 héten belül már diagnózisotok lenne.

(Az enyémet el is vittem 3*, mert 2* rossz helyen voltunk!)

A Dévény kezelés nagyon jó, van már időpontotok?

Tényleg fontos az otthoni hason fektetés és ülésbe húzás (gyermekorvos vagy védőnő megmutatja hogyan kell) is, de a DSGM tornát nem váltja ki.

2011. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!