Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném bevezetni lassan a...

Szeretném bevezetni lassan a 8 hós babám étrendjébe a joghurtot vagy a túrót, de melyikkel kezdjem és milyet adjak neki?

Figyelt kérdés
Olvastam itt hogy sokan tízóraira már adnak a babóiknak, de nem tudom melyikkel kezdjem és hogy melyik fajta a jó!!
2011. márc. 3. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
1 éves korig nem ajánlott a tejtermék adása, Én 2 éves korig nem fogok adni tejterméket, mert allergiás vok és nagyobb az esélyes hogy a babám is hajlamos lehet allergiás reakcióra. :( Én várnék vele a helyedben.
2011. márc. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló nem tudom, honnan veszi ezt, hogy egy éves korig nem szabad tejterméket adni...

8 hónapos kortól mehet a túró, a sajt, a joghurt, 10 hónapos kortól tejföl és kefir, 1 éves kortól meg a tej.

Joghurtból natúr - bármilyen jó, csak aktíviát ne, mert az 2 éves korig nem ajánlott.

Túróból is lehet bármilyen, pl. félzsíros.

2011. márc. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes választ az utolsó hozzászólónak!!! :-)))

Azt hiszem a joghurttal kezdem!! :-))

2011. márc. 3. 10:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, és a sajtot lefelejtettem. Azt pl. én edamit vettem, és belereszeltem a főzelékébe. Még melegen összekevertem, és beleolvadt.

Joghurthoz keverhetsz gyümiket is, illetve a főzelékeit is csinálhatod joghurtos habarással (joghurt + liszt).

2011. márc. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na még egyszer... :)

Szóval a túrót is lehet keverni gyümikkel, vagy csinálhatsz belőle körözöttet is (pici natúr joghurttal, csipet sóval, kevés vajjal, őrölt köménnyel és aprított snidlinggel kikevered - lehet párolt vöröshagymával is, csipet pirospaprika is mehet bele a színe miatt), ezt pici kenyérfalatkákra kenve az én kisfiam is nagyon szereti.

2011. márc. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 8 hónapos és 3 napja kapja a túrót a délelőtti gyümibe keverve,nagyon bejött neki:)!
2011. márc. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!!! :-))
2011. márc. 3. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!