Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám egy éves, és szeretném...

Babám egy éves, és szeretném bevezetni a tehéntejet és a tojásfehérjét az étrendjébe. Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Tápszerrel nem keverném, mert sose kapott tápszert. Még szopizik, de már csak napi 3x, és ezt is folyamatosan építi le. Milyen tejet vegyek? Gondolom inkább a hűtőset, ne a tartósat. 2,8% ok? Mehet rögtön töményen, vagy hígítsam?
2010. jan. 8. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem a védőnő a házi tejet ajánlotta, mert az a legegészségesebb. De ha nálatok nincs, akkor 3,5 %-os tejet adjál neki. Első alkalommal reggel adjál neki 1/3 tej - 2/3 forralt víz arányban. Ha nincs semmi baja másnap reggel mehet ugyanez fele-fele arányban. Harmadik nap 2/3 tej - 1/3 víz, ha minden oké negyedik nap már ihatja a sima forralt tejet. Ja, igen a tejet CSAK FORRALVA kaphatja a baba!!!!


Tojásfehérjét én nagyon egyszerűen kóstoltattam a babámmal. Egyik reggel 1 egész tojásból csináltam neki rántottát. Mivel semmi baja nem volt, utána már bárhogy kaphatta :-)


20 hós kislány anyukája

2010. jan. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó minőségű tejet vegyél,hígítsd fel 1:3 arányban, mivel szopizik még a babád én "ételként" adnám neki,pl. tejbegríz,tejberizs...

A tojásfehérjét keményre főzött tojásból adj neki,főzelékhez szokták szeretni a babák.

2010. jan. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket. Milyen idős korig kell forralni a tejet?
2010. jan. 8. 16:03
 4/7 A kérdező kommentje:

Közben felhívtam a védőnőt, aki azt mondta, hogy sima 2,8-as, nem tartós bolti tejet vegyek, nem kell se forralni, se hígítani. Fokozatosan adjak egyre többet.

Meg ő is ajánlotta a tejbegrízt, meg hogy először főzelékbe keverjem. Hát ennyi. :) Jó, hogy mindenben egyeznek az álláspontok. :D

Továbbra is érdekel, hogy ki hogyan csinálta!

2010. jan. 12. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Bár az én babám még pici,de ma voltunk védőnőnél és pont azt kérdezte egy anyuka,hogy mikortól adhat bolti tejet a lányának,aki most 11 hónapos.Azt mondta a védőnő,hogy egy éves kor után,felforralva,először úgy 50ml-t,másnap picit többet kaphat,ha nem lett tőle baja és így szép fokozatosan lehet neki növelni.
2010. jan. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Enyém 11 hónapos. Tojást 8 hónapos kora óta eszik, először csak a sárgáját nagyon keményre főzve, és belemorzsolva főzelékbe, egy héten max 3szor. Jól reagált rá (sehogy), ezért következő héten csináltam laza rántottát kicsi sóval, és abból csipegettem neki. Először csak két-három falatot, étkezések között, nasizni. Később egyre többet, ma már ezt kapja tízóraira kenyérrel.


A tejet néhány napja kezdtem. Házi tehéntejet adok neki, de a kecske jobb, mert alacsonyabb a zsírtartalma, könnyebben szokják az érzékenyebb babák. Én bevállaltam a tehéntejet egyből. Nyersen vásárolt tejet épp csak megmelegítettem, felforrás előtt le is kapcsoltam. Vízzel higítva italként is kapta, és az esti tépszerbe mindig 10 milivel többet teszek neki,(30-cal kezdtem) és ugyanazt a mennyiségű tápszert elhagyom. Így lassan a tápszert teljesen felváltja a tej. Persze mire eljutunk ide, addigra a vacsora is szilárd táplálék lesz, és mellé a tej. Most a tépszer még elég neki, mert laktató.

2010. jan. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Főtt tojást botmixerrel a kajájába rakom, tejet pedig rendesen issza, vagy azzal hígítom az ételét, ha túl sűrű a pép.
2010. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!