Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cebion cseppet akartam adni a...

Cebion cseppet akartam adni a 7 hónapos babámnak, de a védőnőnk nem tanácsolta. Most akkor milyen vitamint adjak neki?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen okból adnád?


Én csak akkor szoktam adni, ha betegek. Hét hónaposan napi 5 cseppet adnék...

2011. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi volt az indok, hogy ne add neki?
2011. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Solk gyümölcsöt,zöldségfélét. Abban természetes vitaminok vannak.
2011. márc. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
"á inkább azt ne add neki, nem ajánlom" ennyit mondott. Most volt megfázva, magas láz és még most is náthás.
2011. márc. 4. 09:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a cebiont nem javasolja, akkor szerintem mást sem fog, mert ez az egyetlen amit lehetne adni. Bár a sógornőm 4 hónapos babája kap valami multivitamin szirupot is az orvos javaslatára, de szerintem az már tulzás. A Cebiont én is adtam téli időszakban, ha nem betek lehet 5 csepp, ha éppen náthás akkor akár 10 is. akár javasolja a védőnőd, akár nem. Tekintve, hogy nem sok gyümölcs van így tél végén: az almában már semmi vitamin: gondolj bele mikor le lett már szedve, a narancs, banán meg olyan mesziről érkezik, hogy abban sem lehet sok minden.
2011. márc. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért kérdeztem, hogy miért ne, mert nálunk az a mondás, hogy téli időszakban (gyümölcs ide vagy oda, lényegtelen) adjunk a gyereknek cebiont, kivéve a kizárólagos szoptatás esetén (akkor fölösleges). De gondolom, 7 hónaposan már nem csak anyatejet kap. Én adnék neki napi 5 cseppet minden esetben, ha pedig náthás, akkor 10-et.
2011. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én is cebiont adok október óta lányomnak . azt mondták kg/csepp. de 10cseppnél több nem javasolt- én most 7 hónAPos (7300g) lányomnak 7 cseppet adok. éppen tegnap kérdeztem a védőnőmet hogy tud e valami jobbat hogy adjak e neki, mivel korazsülött volt, de zat mondta ez tökéletesen megfelel.
2011. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adjad a Cebiont! Nem is értem, miért mondott ilyen butaságot a védőnő!
2011. márc. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jesszusom, ez SIMA C-VITAMIN. Mi az, hogy egy védőnő nem javasolja????

Anyám...

Nem is tudom, mit kéne tenni az ilyennel.

2011. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor mától adom neki. 7 hónapos és 8.8kg és igen már nem csak anyatejet kap.
2011. márc. 4. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!