Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Félek, hogy a babámnak baja...

Félek, hogy a babámnak baja lesz a későn kezelt sárgaság miatt/5 hetesen vittem orvoshoz, védőnő tanácsolta, hogy hamarabb ne/. Valaki találkozott hasonló problémával?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk elég makacs volt a sárgaság, majdnem 8 hetes volt, mire elmúlt. Mivel halványodott, nem kellett kezelni miatta, de azért vérvétel volt neki, a doki biztosra ment. Szerintem nem lesz baja, valószínűleg az orvos fog vért venni tőle /ne ijedj meg de a fejéből vesznek ilyenkor még/, megnézi, hogy nem nagyobb vashiány okozza-e a sárgaságot. Ha nem, akkor tanácsolni fogja, hogy minél többet vidd levegőre, mert az jót szokott tenni neki. Ha ez sem segít, akkor van valami lámpázós módszer, a kórházban is be szokták tenni a babákat, ha nagyon besárgulnak. Erről nem tudok többet, mert nálunk nem került rá sor. Nálunk a vashiány okozta a tartósabb sárgaságot, elkezdtünk vasat szedni, azóta is folyamatosan kell neki adni!
2009. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, ne ess kétségbe!!! Itasd, az a legfontosabb, sokat... kínáld sokszor cicivel és vízzel. Minél többet itatod, annál előbb tisztul ki. A baba szeme fehér részén látod javul e. Nekünk több mint 2 hónap múlva múlt el.
2009. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi szülés után 1 hetet töltöttünk kórházban a sárgaság miatt. 12 hetes volt amikor végleg elmúlt. Mi is 5 hetesek voltunk, amikor a gyermek klinikára beutalt minket az orvos. Nem kellett befeküdnünk. CSináltak hasiultrahangot, vért vettek és vizeletet vizsgáltak. Majdnem 1 napos procedúra volt. Megállapították, hogy anyatejes sárgasága van, ami azt jelenti, hogy a sárgaságot okozó enzimek felbomlását lelassítja az anyatej. De a dokinő, azt mondta, hogy szoptassak nyugodtan és itassak vele cukros vizet (én inkább csak sima forralt vizet itattam vele, bár utálta). Ha valakinek nem anyatejes a sárgasága, akkor a legjob, ha minnél többet mellre teszi a babát, mert zsirban oldódnak ezek az enzimek, és gyorsítják a tisztulási folyamatot.

A babámnak semmi baja. 8 kilós és 4,5 hónapos :)

2009. márc. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg ne aggódj, nekem is sárga volt a babám. Meglámpázták a kórházban. Az egyáltalán nem rossz, levetkőztetve rá kellett tenni egy üveglapra, ami kéken világított és betakargatni. Olyan jókat aludt benne, hogy csuda. :-)
2009. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!