Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos és 1 hetes babám...

6 hónapos és 1 hetes babám semmilyen főzeléket nem hajlandó megkóstolni. Hogy tudom rávenni, hogy egyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Pici fiam elért abba a korba, hogy már az anyatejcsi nem elég neki s elkezdtem az ízek birodalmába bevezetni. Ez tökéletesen is megy egészen addig, amíg a főzelék, zöldségpüré elő nem kerül. Abban a pillanatban megmakacsolja magát és egy falatot sem hajlandó enni. A kis szájacskáját úgy összeszorítja, hogy ott bizony nem fér be egy csepp sem a főziből.


A gyümölcsöket imádja! Tízóraira mindig azt kap és szinte falja!

Uzsonnára tejpépet szoktam adni azt is imádja!

De az ebéd az más...már mindennel próbálkoztam. Házi koszttal kezdtem. Főtt krumpli, főtt répa, sütőtök, nem kellett. Utána a bébi ételekkel próbálkoztam, sütőtök almával, krumpli almával, sütőtök pulykával, de ez sem kellett.

Aztán tegnap megpróbáltam, hogy keverek hozzá egy kis tejcsit, de így sem kellett.

Se kanállal, sem cumisüvegből nem hajlandő megenni.


Hogy tudom megszerettetni vele a zöldségeket is?


Előre is nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Mindenkinek csodaszép napot kívánok!


2011. márc. 4. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Most rengetegen le fognak szólni, de nem érdekel.

Próbáld meg, hogy minimálisan megcukrozod neki, hogy picit édesebb legyen. De ne sima cukorral, hanem glükózzal. Nálunk az tuti választás volt.

És fözelékböl vagy paradicsomos krumplit vagy borsót próbálj pépesen, ezek édes fözelékek. A lányom is ilyen volt, de ezeket ette picit megcukrozva.

Remélem beválik!:)

2011. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelmes,még nagyon kicsi! Én babám ilyen idősen még csak az alma levét kóstolta. 1 hónapig csak gyümit és sütőtüköt evett. Lehet,hogy ha megunja a gyümiket,majd rákap a zöldségekre. Próbáld meg a céklát krumplival, sütőtököt krumplival,azt szokták szeretni.
2011. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, 8 hónapos korára fokozatosan lett a gyümölcsből zöldség.

Akkora korában, mitn a tied, csak a jó édes gyümölcsöket ette. Na és?

Az anyatej is édes.

Adj neki gyümölcsöt, ha azt kívánja.

2011. márc. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
egy kis cukortól az égvilágon semmi baja sem lesz. Úgy h neked még ne legyen elég édes, csak úgy sejtsd az édes ízt. Vagy pedig a gyümölcsbe lopj bele egy kis zöldséget, és fokozatosan változtass az arányokon
2011. márc. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szereti a gyümölcsöket, az nagyon jó kezdésnek. A kedvenc gyümölcspépjeibe keverj egy kanál répát (vagy sütőtököt, céklát stb.) és minden nap növeld az arányát. Ha így sem kell neki, ne erőltesd, hagyj ki az adott zöldséggel 1-2 hetet, majd próbáld újra. Szerintem a husival ne siess, előbb próbálj bevezetni pár zöldségfélét, de ha nagyon nem megy, akkor a húst is gyümölcsbe keverd. Hallottam olyan babáról, aki egy ideig csak azt ette meg, amiben alma volt, aztán áttért egy másik kedvencre, és azt mindenbe bele kellett tenni, különben nem kérte :)
2011. márc. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat!

Én úgy tudtam, hogy 6 hónapos kora után,már el kell kezdeni a főzelékek bevezetését! Hogy már nem elég a tejcsi neki!

Ez nem így van?

2011. márc. 4. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
A hozzátáplálást ajánlott elkezdeni, NEM KELL! de az lehet csak gyümölcs zöldség, vagy mindkettő, attől függ a babád mire "vevő"
2011. márc. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6 hósan még bőven elég neki a tej. Csak azért kell elkezdeni a kóstoltatást ekkor,mert sokszor hónapokba telik,mig a baba megeszik egy teljes adag főzeléket,ami már helyettesit egy szopit!. Szóval most még csak kóstoltatni kell,az új izekhez szoktatni,nem szopi helyett adni neki,hanem 2 szopi között kóstoltatni.
2011. márc. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jól írták a fentiek, nem kell siettetni semmit, az is lehet, hogy még nem érett a baba bizonyos ízekre. Ami nem ízlik neki, azzal próbálkozz majd később.
2011. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez volt a probléma! Először csak egy kis krumplit keverj a gyümölcsbe, aztán fokozatosan emeld az adagot. Illetve nekünk azt tanácsolta a gyerekorvos, hogy próbálja meg apa etetni, úgy, hogy engem nem is lát. Kételkedve fogadtam, de nagyon bejött, már első alkalommal megette az apukájának!:) Most már tőlem is egyre inkább elfogadja. Azzal magyarázzák, hogy érzik a babák, hogy anyánál sokkal több mindent megengedhetnek maguknak, és persze azt is jól tudja a babád, hogy az anyatejet csak tőled kaphatja, okosak ám már ők!:)
2011. márc. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!