Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valaki itt TB Ügyintéző...

Van valaki itt TB Ügyintéző aki gyed és tgyás ügyében segítene nekem?

Figyelt kérdés
Fontos lenne!
2011. márc. 4. 17:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

2009 áprilisában született első gyermekem akinél 6 hónapig tgyást majd gyedet kaptam,amit második gyermekem megszületése után(2011.01.28) le is mondtam,majd igényeltem a tgyást.


A kérdésem az lenne,hogy mi alapján számolták a jelenlegi tgyásomat,ha első gyermekem születése előtt több év folyamatos munkaviszonyom volt.Akkori tgyásom és gyedem a maximum volt.Most viszont 66ezer forint tgyást kaptam.


Segítene valaki?

Nem a munkabér az alapja a mostani tgyásomnak és gyedemnek?

2011. márc. 4. 17:27
 2/11 anonim ***** válasza:
Anyum Tb ügyintéző és megkérdeztem.Az ellátás alapja ugyanaz mint az előző gyermeknél.És ha hó elejétől lett igényelve, akkor el van számolva.Ha csúszott az igénylés akkor lehet részösszeg.Kérdezz nyugodtan.
2011. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia,köszönöm szépen a választ!


Akkor ezek szerint ez a 66 ezer ft amit most kaptam röhej,A mi tb ügyintézőnk az alábbi szöveget írta:


Önnek terhességi gyermekágyi segély került megállapításra nem gyed. Pont a hivatkozott passzus szerint ugyanaz a gyed alapja, mint a terhességi gyermekágyi segély alapja. Ez a változás 2010.05.01-től érvényes, de ez a kedvezményszabály csak a gyed ellátásra vonatkozik.


Még annyit megkérdeznél anyukádtól,hogy létezik-e,hogy valaki ekkorát téved?

Az OEP-nél lehet kérni felülvizsgálatot?

2011. márc. 4. 19:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szakértő, de mivel mi is tervezzük a tesót, én is utána kérdezgettem, még itt is. Ezek alapján én úgy tudom, hogy igen, a korábbi jövedelmed a 2. tgyás alapja, de mivel nem dolgoztál min. 180 napot a kettő között, ezért a tgyás-nak van maximuma. Én úgy tudom, hogy ez a maximum, a gyed maximuma, ezért a 66ezer még itt sem stimmel.

Az első tgyásodnál nem lehetett maximum, hanem az a jövedelmtől függött. A gyednek van maximuma és így a 2. tgyásnak is kellene lenne, de az gáz, ha 66ezer ez a maximum....

2011. márc. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2.

Köszi a választ neked is.

Na ez az,hogy mi is így terveztük és én is utánanéztem,utána kérdezgettem...

erre most ez van,na mindegyj,várok még válaszokat...

hétfőn pedig felhívom mégegyszer az OEP-et!


Légyszi írjatok!!!!!!!!

2011. márc. 4. 21:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem és azt mondta mindenképp kérj felülvizsgálatot!!!Ez így nem jó!!!Nem jól írja az ügyintéző.És még azt kérdezi hogy ez kifizető hely a munkahelyed?

És hogy a kiutalt pénz mettől meddig szól?Tehát egész hónap-e?

+ A tgyás igénylőt te töltötted ki vagy a munkahely intézte?

2011. márc. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jajj,de jó,hogy válaszoltál,aranyos vagy,vannak még segítőkész emberek a mai világban:)


igen tb kifizető hely...

február hónapra szól,igaz,csak 28 napos,na de álljon meg a fáklyás...

A tgyás igénylőt én töltöttem ki,de a munkahely intézte.


És akkor az OEP-től kell kérni felülvizsgálatot,ugye?

Nincs anyukádnak erre valami formanyomtatványa?Vagy hogyan kell megfogalmazni ezt a problémát?


Megköszönném a segítségedet!

2011. márc. 4. 21:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Erre formanyomtatvány nincs.

Írd meg a megyei (ahol laksz)egészségbiztosítási pénztárnak hogy kéred a tgyás felülvizsgálatát.Leírsz benne mindent lépésről lépésre.Az első gyermektől a másodikig.És indoklásnak írd meg hogy az ellátás kevesebb lett mint az előző.

Azt megírnád hogy mennyi volt a legutóbb a tgyás-ed?Csak akkor megírnám mennyinek kéne lenni most.

2011. márc. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem emlékszem az összegére a tgyásnak,csak azt tudom hogy 100e fölött volt.A gyedem pedig 86ezer.

Emailben vagy postai úton küldjem szerintetek a levelet?


Még azt megkérdeznéd anyukádtól,hogy ha én jutalékos rendszerben dolgoztam akkor mi a helyzet a második gyermeknél?103 ezer bruttom volt + jutalék.Az nem lehet,hogy a második gyermeknél ezt veszik alapul és nem a 2008-as év jövedelmét,mert 2009 áprilisában születet a fiam,első gyermekem.

2011. márc. 5. 13:44
 10/11 anonim ***** válasza:
A 2009 évben született gyermek után járó tgyást ás gyedet a 2008 évi jövedelem után állapították meg.Irányadó időszak 2008 év.Mivel a gyed ideje alatt újra szült, a 2. gyerek után az ellátás alapja ugyanaz mint ami az előző ellátás alapja volt.
2011. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!