Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkanélküliként nem tudja a...

Munkanélküliként nem tudja a TB ügyintéző mi jár? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Munkaviszony: 2000-2009 július.

Álláskeresési járadék: 2009 július- 2010 április.

Álláskeresési segély: 2010 április- 2010 július 5.

Szülés: 2010 július 14.

Bementem letisztázni a tb-be, hogy mikor mi jár. Először azt mondta hogy csak a gyes jár. Megkérdeztem hogy miért, mikor biztosított leszek a szülés idejében. Akkor hosszas telefonálgatás után kitalálta hogy a tgyás jár, de a gyed nem biztos. És hogy az igényemet csak szülés után adhatom be. Én meg kérdeztem hogy mi van akkor, ha megszüntetem az álláskeresési segélyt szülés előtt 28 nappal, majd igénylem a tgyást, majd vissza pár napra álláskeresésire, majd úgy igényelném a gyedet. Azt mondta hogy nem lehet. Nagyon bizonytalan volt végig, végül is nem jutottam semmire. Hova menjek végre hogy megtudjam mi jár? Mert ha azt teszem amit ő mond, akkor szerintem pont úgy nem leszek jogosult a gyedre, csak a passzív tgyásra. A munkanélküli hivatalban sem tudták megmondani mit tegyek, mert nem tartozik rájuk...Tudna esetleg valaki segíteni nekem? Vagy csak én vagyok egyedül ezzel az országban?


2010. jún. 2. 11:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem itt a neten a tbinfon is, ott egy hölgy azt mondta minden jár, mert nem tesznek különbséget a járadék és a segély között, mivel az utóbbiból is vonnak mindent. 28 nappal előtte kell igényelnem a tgyást, mert akkor nincs kiesés. De pont ezt nem engedi a tb ügyintéző.
2010. jún. 2. 11:22
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Írj ide itt tudnak segíteni.

[link]

2010. jún. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A törvény szerint:

Annak, aki álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék folyósításának szünetelése alatt, vagy ezek megszűnését követő 42 napon belül szül, és tényleges jövedelemmel nem rendelkezik, a terhességi-gyermekágyi segély összegét az Ebtv. 42. § (3) bekezdése szerint, a gyermekgondozási díj összegét pedig az Ebtv. 48. § (4) bekezdése szerint kell megállapítani, azonban a pénzbeli ellátás alapja nem haladhatja meg az álláskeresési támogatás vagy vállalkozói járadék alapját képező átlagkereset harmincad részét.


Ez alapján járni fog neked mind a gyed, mind a tgyás, és az alapját a 2009-es béred és az álláskeresési járadék összege adja majd. És igényeld szülés előtt a tgyás-t, hogy még idén kérhesd a gyed-et, mert ha 2011-be csúszol az igényléssel, akkor a gyed alapját már a fent hivatkozott jogszabály szerint számolják.

2010. jún. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én úgy tudom, hogy ha a tavalyi évben meg volt a 180 bérezett nap, akkor nem számolják bele az álláskeresési járadékot. Nekem meg volt, mert júliusban lettem munkanélküli. Akkor nem úgy van hogy csak a fizetést veszik figyelembe, és az alapján számolják a tgyást és a gyedet? Mert úgy tudom hogy a táppénz és az álláskeresési járadék nem alap.
2010. jún. 2. 11:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Azok egyike sem alap, és igaz, nem jót írtam, a 180 napi jövedelmed fogják nézni. Viszont ha átcsúszol a gyed igényléssel 2011-re, akkor a 2010-es jövedelmeket veszik alapul, amikor csak álláskeresésit kaptál, annál meg ott a megkötés, hogy nem haladhatja meg az álláskeresésit megalapozó átlagjövedelem 30-ad részét.
2010. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm!

Végre megnyugodhatok, bántott volna a dolog, ha sok sok év munka után csak gyest kaptam volna.

2010. jún. 2. 12:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Remélem itt vagy még! Lenne még egy kérdésem! Ha megszüntetem az álláskeresésit és kérem a tgyást, miért és MIKOR kell utána újra aktiválni az álláskeresésit? Miért van erre szükség?
2010. jún. 2. 12:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben voltam nekem azt mondták anno,hogy mindent fogok kapni ne aggódjak na e helyett most gyest kapok csak, gyedet nem.Azért mert nem Álláskeresési járadékon voltam már hanem Álláskeresési segélyen(vagyis kaphatnék gyedet,de az még kevesebbre jönne ki mint a gyes)

De azért próbálj utána járni.

2010. jún. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, itt vagyok. AKkor kell újra indítani az álláskeresésit, amikor lejár a tgyás. Azért, mert a gyed igénylés feltétele az élő biztosítotti jogviszony, és a tgyás nem az. Ha lejárt, igényeld az álláskeresésit néhány napra, amíg él, igényeld a gyedet, és amikor megkapod, mondd vissza az álláskeresésit.
2010. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2010. jún. 4. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!