Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Álláskeresési után Gyed!...

Álláskeresési után Gyed! Fontos! Csütörtökön egy Tb ügyintéző elmondta, hogy csináljam, ma meg egy másik elküld, hogy nem jó?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni!

A problémám a köv.:

Álláskeresési járadékon voltam szülés előtt 2010.03.04-től(előtte dolgoztam,de hat.idejűvel,ami lejárt 03.03.),majd 04.10én szültem.Ekkor szüneteltetve lett az ellátás,és kaptam Tgyást.Most szept.24-ig.25-től újra folyósít a M.Ü.,és ma 27-én bementem megigényelni a Gyedet.Egy tök flegma ügyintéző volt,aki rögtön benyögte,hogy nekem nem jár Gyed,és ő el se veszi az igénylőlapot,mivel a M.Ü.nem foglalkoztató.Mondtam,hogy oké,akkor küldje a felettesét,erre már elvette a papíromat,de!!!!!Igénylés napjához nem tudtam mit írjak,a mai napot,vagy a 25-ét(nem tudtam,hogy a tgyás,és gyed folyamatos kell-e ,hogy legyen),és ő beíratta velem a 25-ét.Csak ahogy olvasom itt,kellett volna hagyni pár nap álláskeresésit az igénylés előtt. Ha így hagyom,akkor nem fogok kapni semmit? Mert arra van még lehetőségem,hogy holnap írjak egy kérelmet Gyed igénylés dátumának megváltoztatására,és ott kérjem,hogy módosítsák 27-re.Ezt ők mondták az előbb telefonba. Ez egy szükséges lépés ahhoz,hogy kapjak ellátást? Senki nem tud semmit,mindenki küldözget innen oda,és emiatt,meg az a KEDVES ügyintéző miatt most lehet,hogy ugrik a Gyed? Már kibőgtem a szemem. Mi lesz velünk?????? Mit tegyek?


2010. szept. 27. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mely napig folyósít a mü?a köv.naptól kell igényelni a gyedet!
2010. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És igen,vissza kell menned pár napra állásker.-re,majd a gyed jön!

1.

2010. szept. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké,de ez így most nincs meg.Akkor mit kell most tenni?
2010. szept. 27. 16:26
 4/6 A kérdező kommentje:
Na közben másfelől is szereztem infókat.Megírtam a kérelmet,hogy módosítsák az igénylés dátumát 27-re. Így meg lesz a pár nap álláskeresési.Oké. És akkor most mikortól kell szüneteltetni ismét az ellátást a Mü? És a szüneteltető határozatot is be kell vinni a Tbhez,de mikor?Most akkor 28-tól szüneteltetem,és még holnap be is viszem,vagy hogy kell?
2010. szept. 27. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a legjobb ha bemész a mü-re és megcsináltok egy papírt amin mondjuk 30-ig álláskeren vagy,és 1-ével indítod a gyedet.Nyugodj meg,fél évre visszamenőleg tudnak intézkedni a mü-n is így nem vagy elkésve!Én is így vagyok most gyeden:)
2010. szept. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mellékesen hülye ügyintézőt kaptál ki!
2010. szept. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!