Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rávenni a 10....

Hogyan tudnám rávenni a 10. hós babámat, hogy megegye a főzeléket?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt gond, mindent megevett, de kb egy hónapja csak a céklát meg a sütőtököt hajlandó megenni, ma is pl. brokkolit egyáltalán nem ette meg, kiköpte és utána már el se fogadta .

Mit tehetnék?


2011. márc. 4. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen fűszert teszel bele? Nekem azért nem ette meg, mert ízetlen volt :P
2011. márc. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is várom a jó tanácsokat. A mi kislányunk már 4 éves, semmi főzeléket meg nem eszik, pedig finomak, Fiunk szereti. Az állaga miatt lehet, hogy nem bírja szereti. A szószokat sem szereti a süti krémeket sem. Csak a határozott darabos dolgokat. Szerencsére levest igen.

Szerintem egy ideig hanyagold, inkább levest adj helyette.

Másként próbáld neki adni azokat, nem főzelék formájában, hátha beválik.

2011. márc. 5. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj rávenned.

Kicsi lányom 9,5 hónaposan megtagadott mindent ami pépes. Csak azt ette, ami darabos, és a saját maga tudta felszedegetni. (Onnantól egyedül eszik, egy éves korától már kanállal/villával, 15 hónapos korától már a levest is)

Adj neki párolt zöldséget kis darabokban, hátha úgy megeszi.


A gyerekeknek sokszor az étel "állagával" vagy kinézetével van baja, nem az ízével.

2011. márc. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

sajnos most már a darabosat sem akarja. a kenyeret is csak üresen, mert ha van rajta valami kiköpi és még az etetőszék tálcáján se tűri meg, dobja a földre.

egyébként nálunk olyan nem működik, hogy kirakok valamit elé, mert tányérostól borítja fel az egészet!

pedig éhes . tejpépet pl. falja jóízűen, de ma délben sem ette meg a főzeléket, pedig darabos volt, meg kellett hogy szoptassam mert éhes volt.

egyszerre jön most a metsző és őrlő foga, lehet ez a válogatósság oka?

2011. márc. 28. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!