Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség.20 hónapos kislányom...

Segítség.20 hónapos kislányom nagyon rossz evő lett mióta jönnek a szemfogai, rágófogai. Ilyen esetben tanácsokat, ötleteket várok étkezéssel kapcsolatban? Már 4 hónapja szenvedünk és el vagyok keseredve és idegileg is kivagyok.

Figyelt kérdés

A kenyeret,zsemlét csak csupán eszi meg,virsli vagy párizsi nagyon ritkán,joghurtból csak 2 félét,egyszerűen meg sem kóstolja az ételeket, amit ebédre csinálok,bezzeg a nasit azt bármikor megeszi. A nasik:pufi,győri keksz,kinder tejszelet,kölesgolyó.Inni meg Olympos ital ugyanannyi vízzel higítva. Talán abszolút ne adjak neki nasit? Inni csak vizet?Egy napi kajcsink:

-reggel: 230 tejcsi,egy kk.kakaóval

-tízórai:negyed alma+kicsi ital(amit írtam)

-ebéd :5 falat valami :-( inkább adok neki inni, hogy bírjon eleget aludni, nehogy az éhség keltse fel,ezt lehet nem kellene...de van amikor egy 1-3 éves korig Nestlé bébikajcsit megeszik,pedig alig evett ilyen kajcsit eddig....lehet ezt kellene adnom ezentúl, mert pépesebb?

-uzsi:talán fél joghurt,vagy egy negyed kifli

-vacsi:280 tejcsi 1 kk.mézzel


Köszönöm előre is a válaszokat!!! 20 hetes kismami


2011. márc. 5. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne adj neki nasit,és a ti ebédetekből adj neki. 20 hónaposan már nem szeretik az ízetlen,turmixolt kajákat.
2011. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igaz a lányom még csak tegnp volt 15 hós, de december óta 4 rágófoga és 2 hete 2 szemfoga is kijött! És már ott a dudor a másik két szemfognál is, csak még nem tört át!

Amikor a két szemfog jött 11 napig nem evett SEMMIT!!!!!

Csak cici, max 4* egy nap! :( Ja a 11 nap alatt megevett 2 krémtúrót és fél tányér borsólevest!Mindig kínáltam, a kedvenceivel, de semmi nem használt!860 grammot fogyott :(

3 napja eszik, de nem tudom meddig, mert mindjárt kint lesz a másik kettő!


Szerintem kínálgasd azokkal amiket szeret, és nyilván igyon amennyi csak belefér!De ne csak nasival kínáld!Hanem rendes kajákból amiket nagyon szeret!

Én napi egyszser adtam neki valami édeet, de nagyon azt sem ette meg!


Kitartást kívánok!És itasd minél többet!

2011. márc. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mi is hasonlóval küzdünk.fiam,18 hónapos.két fölső szemfoga nagyon be van durranva,de nem látom még fehéredni sem,meg a csíkot sem,az alsók is kezdenek bedurranni.3 hete virslin és kakaón kívül nem eszik szinte semmit.ma kivételesen evett reggel velem egy kevés magos kenyeret.délbe meg egy kevéske paprikás-krumplit.nasit csak délután kap(délelött nem is kell neki,ha odaadom akkor leteszi az asztalra,max csak a tejszeletet eszi meg boltból hazafelé ha átmegyünk és kér).mikor evésidő van akkor mindig megkínálom,meg végigkérdezem mit kér(felsorolok neki sok mindent),de mindig végül csak a virsli lesz a kaja.másra csak fujjog,elfordítja a fejét,ha meg sikerül elérnem h a szájába tegyük a kaját 2 rágás után már landol is az ölében.mondtam a védőnönek is.mondta h a lényeg h sokat igyon,azzal a kevés kajával amit megeszik ő fenntartja magát.tudom nagyon rossz,h nem eszik,mert sokszor falra tudnék mászni,mikor visszautasítja a 20. féle kaját,és azokat amiért eddig oda volt,szinte falta,de megtömni nem lehet mint egy libát,meg nem is szabad.tudja ő hogy mennyi étel kell neki.
2011. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!