Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érez hasonlóképpen valaki?...

Érez hasonlóképpen valaki? Kisfiam 1 éves, lassan már majdnem mindent ehetne, mint mi. Nekem mégis olyan rossz érzésem van ezzel kapcsolatban. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Eddig tényleg egeszséges ételeket evett,igaz nem bolti bébiételeket, de én minden nap főztem neki mindig a korának megfelelő kajcsikat.Minden nap evett zöldségpépet,főzeléket, gyümölcsöt stb...Viszont most,hogy mar 1 eves lett és nem kéne neki külön főzőcskézni, örülnöm kéne, de lelkiismeretfurdalás-szerű érzésem van,mert tudom, hogy a "mi étrendünk" még ha odafigyelek sem fog tudni annyi töménytelen zödséget és csupa egészséges dolgot tartalmazni.Értitek mire akarok kilyukadni?Nehéz így megfogalmazni ezt az érzést.Milyen kajákat csináljak ezentúl,ami azért neki is megfelelő lenne,de a mi izlésvilágunktól sem áll annyira távol?Olyan nehéz ezt összehozni.Vagy csak túlreagálom a dolgot?De szeretném,ha továbbra is egészségesen tudnám táplálni a kisfiamat,azért is fontos,mert imád enni, túlzottan is, és nem szeretném,ha elhízna a "felnőttek kajájától",mert már most is jó kis husi a drágám.Köszi a válaszokat.
2010. szept. 25. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor főzök neki külön, pedig már 2 éves. Én is ezt érzem, amit te. már attól bűntudatom van, ha valami rudit vagy édességet eszik, mert tudom, hogy pl. kálium-szorbát van benne, ami totál egészségtelen...
2010. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna ugyanezt!Pont tegnap este járt az eszemben ez,igazad van abban amit írsz,én még anyit hozzáfűznék,hogy én azért érzek így,mert olyan nagyon nehéz elengednem őket mint kisbabákat:(Én többször nem szülhetek(ikrek),és annyira boldog voltam,mikor picik voltak..
2010. szept. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát igen...sokan mondják: "már biztos azt eszi,amit ti!" Mire én: "Azért még ott nem tartunk." Erre teljesen hülyének néznek,hogy miért misztifikálom túl én ezt a dolgot ennyire és elkezdenek "kioktatni"....
2010. szept. 25. 14:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
rosszul evo a babam, de nekunk nagyban atalakult az etkezesunk, miota (kb 1 eves volt)azt eszi a a babam amit mi, sok a zoldseg, sokkal tobb a hus,mindig van leves, valtozatos, mert kb 2x ha megeszi ugyanazt, nincsenek egyelore csipos es tul fuszeres etelek. elore kellkeszitenem az eteleket, mert dolgozom, nem tudnek es nem is akarnek kulon fozni mar, mert igy jo es szereti. szoval, szerintem lehet "ugy" csinalni, hogy jo legyen mindenkinek
2010. szept. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemtudom miért van lelkiismeretfurdalásotok? Hát mi a baj a finom friss alapanyagokból készült csirekhús levessel vagy zöldséges-húsos tésztával,spenóttal,főzelékekkel,gyümölcsökkel és még annyi minden van amit adhatunk nekik.Ha meg úgy érzed nem elég van természetes vitaminok a patikában pótold:) Sose bíztam a tápszerben és a bébyételben sem! A legnagyobb lányom 18 éves egészséges,a fiam 7 éves egészséges és a kicsilányom3éves és ő is egészséges. Nemhiszem hogy jó a poralakútej és a dobozból kiöntött tejberizs,mikor a spájzból frissen készíthető! Szerintem szánjatok rá időt és készítsetek recepteket és együtt fogtok jóllakni,na persze a töltött káposztával még várjatok:)
2010. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18hónapos a kislányom,de még a mai napig külön főzők neki.1évesen még rágó fogai sem voltak,tehát nehezen képzelem,hogy 1éves kor után adjunk mindent a gyereknek amit mi eszünk.Tehát főz neki külön,főzelékeket,rakott dolgokat és akkor nyugodt leszel.
2010. szept. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!