Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a növekedési ugrás?

Ez a növekedési ugrás?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a kislányom. Eddig éjszaka csak egyszer kelt fel enni. Csak anyatejet kap. Pár hete így napi 6x evett. 2 napja mintha kevés lenne a tejem, ezért tegnap éjszaka kelt hajnali fél 2-kor, fél 4-kor, fél 6-kor. Azóta 2 mellből etetem és még így is keveslem a tejcsit. Bár ő nem sír, nem túnik éhesnek. Most is adtam neki az egyik mellemből 70 g-ot szopott ki, majd visszatettem újra arra, de nem evett már semmit. (ez kb. 10 perc volt) Ezután áttettem a másikra, ahonnan kiszívott 50 g-ot. Akkor már nem lesz elég a tejem? Vagy most kell többször etetnem. Ha viszont 1,5 óránként etetem, akkor szerintem nem fog annyit enni és ugyanott leszek. 6100 gramm körül van. Tudom ez szép súly, na de mégis: Mennyit kellene egyen? Vizet, teát, tápszert nem kap. Köszi előre is a segítséget!
2009. febr. 18. 17:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elvileg lehet növekedési ugrás, nálunk is ekkor volt. Ha nem éhes, ne eröltesd, akkor rakd mellre, ha kéri, illteve, ha nem kéri, de nem utasítja el, ha szoptatni próbálod. Ne aggódj, hogy kevés a tejed, mert az nem segít, sőt. Igyál szoptatós teát, ha tudod fejd le szopi után ami maradt. A súlya jó, ha hízik, akkor nincs gond! Amúgy testsúly kilonként 120-150ml-t kell megegyen naponta tehát kb 730-915 ml között, de ezek csak számok, amire a babák többnyire tojnak!

Minden jót!

2009. febr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nálunk is azóta ébred fel, előtte átaludta az éjszakát. 3,5 hósan volt a 3 hónapos növekedési ugrás :)
2009. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az előző éjszakánk remek volt. Csak hajnal 4-kor kelt fel, szopcsizott és vissza is aludt! Biztosan eleget kapott napközben. Szóval egy kicsit ma is többet vagy legalábbis többször kap. Én pedig vedelem a folyadékot: szoptatós tea, víz, alkoholmentes sör minden jöhet :-)
2009. febr. 19. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!