Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkerülni hogy...

Hogy lehet elkerülni hogy hisztis legyen egy gyermek?

Figyelt kérdés

Anyukák!

Lenne kedvetek nekem jó tanácsokat adni, tapasztalatokat amik nálatok beváltak!

Ez más "kezdő" anyukának is jól jönne szerintem!



Babám még csak 8 hós, de próbálom okosan és következetesen nevelni és ezért lennék kíváncsi a véleményetekre,feltéve ha megosztjátok velem, velünk!


2011. márc. 6. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Na úgy biztos nem, ahogy a szomszédom csinálja... bármiért hisztizik a gyerek, enged neki, vagy egyszerűen csak ráhagyja, és beszélget tovább mással mondjuk. Két éves volt novemberben a kisfiú, konkrétan annyira hisztis, hogy egy fél órás ott tartózkodás alatt szétmegy a fejem tőle. Ő még inni sem tud normálisan kérni, hanem írd és mondd: MINDENÉRT hisztizik.


Kisfiam 17 hónapos, előfordul, hogy hisztizik valamiért, amit nem kaphat meg. Ilyenkor kézen fogom, bevezetem a szobájába, elmondom neki, hogy ez butaság, és csúnya viselkedés, és majd akkor jöjjön ki, ha tud normálisan viselkedni. Behajtom nála csak az ajtót (szomszéd csaj csinált már olyat is, hogy bevitte a gyereket, rácsukta az ajtót, és kívülről nyomta az ajtót, hogy a gyerek ne tudjon kijönni).

Mire kisfiam kiballag a szobájából, általában már kutya baja, és elfelejtette, hogy miért is ment a harc.

2011. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy csináltam a kezdetektől, ahogy az első válaszoló írta. De én becsuktam az ajtót, (viszont nem nyomtam!), de ha kijött a még mindig hisztiző kislányom rajta, szépen kézen fogva visszamentünk, mondtam neki, hogy ha befejezte, kijöhet. Első két alkalommal még nem nagyon "vágta", hogy mi történik, de 3. alkalomra megértette. 4. alkalom pedig már nem is volt, mert elég volt annyit kérdezni, hogy "Akarsz menni a szobádba?" :) Most 2,5 éves. A hisztit olyan 1,5 évesen kezdte. Még mindig vannak kisebb hisztik, de a szobába kísérés felemlegetése mindig hatásos. (Utcán és idegen helyen még nem csinálta hálistennek).


Egyébként nagyon nagy szeretetben neveljük a lányunkat ,de következetesek, és szigorúak vagyunk vele, ha kell. Pld. mi rászólunk határozottan és keményen, ha szép szóval nem érünk el semmit. Persze utána el is magyarázzuk neki, hogy miért nem szabad azt a dolgot csinálni. Úgy látom, legalábbis eddig, hogy ez nálunk tökéletesen működik :)

2011. márc. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ugyanazt csinálom,mint az első kettő,mehet a szobájába,Én becsukom az ajtót,mert 1 perc alatt elhallgat,ha egyedül hagyom a szobájában,és akkor már nyitom is ki az ajtót.És szépen elmagyarázom neki,hogy mit miért.1,5 éves a kisfiam.Ő mindig is szabadon jöhetett-mehetett a lakásban,így tényleg bünti neki,ha nem jöhet ki.
2011. márc. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszike! Ezt szerintem majd én is alkalmazom! :) örülök hogy megosztottátok velem!

mi még csak 8 hónaposok vagyunk, de fel akarok készülni.

És gondolom ha egyszer elhangzott a nem, vagy nem szabad akkor nem szabad megengedni, bármekkora sírás után, igaz? mert akkor rájön h hisztivel még is meg lesz engedve neki. jól tudom?

csak mert néha látok ilyet is: először fegyelmezik, majd folytatódik a hiszti és enged a szülő :(

2011. márc. 7. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!