Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek ha határozott...

Mézespillangó kérdése:

Mit tehetek ha határozott idejű szerződésem van és terhes leszek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan problémám van, hogy jelenleg 2010. Augusztus 24-től munkaviszonyban állok egy cégnél, viszont határozott idejű munkaszerződésem van, amit minden hónapban meghosszabítanak egy hónappal. A párommal kisbabát szeretnénk, de nem vagyunk tisztában azzal hogy ilyen esetben mi illetne meg minket. Ha a munkáltatóm megtudja hogy terhes vagyok, nem hosszabítaná meg a szerződésemet és igy nem tudnék betegállományba menni még a baba megszületik. Az lenne a kérdésem, hogy ha megszületik akkor valami fog-e járni? (Tgyás, Gyed. ) Illetve, hogy nem -e lehet valamit tenni hogy ha kirúgnak, még pár hónapig kapjak valami pénzt? Válaszotokat előre is köszönöm!
2011. márc. 7. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

hú, én nem értek eléggé hozzá. csak annyit tudok, hogy nekem 1 éves határozott idejű szerződésem volt, ami előbb járt le, mint ahogy a babám megszületett, még a lejárat előtt beszéltem a főnökömmel, elmondtam, hogy igyekszem dolgozni amíg csak tudok (ez 7 hónapot jelentett), és megkértem, hogy a szülésig hosszabbítsa meg a szerződésem. és rendes volt, meg is hosszabbította.

talán emberi beszélgetésben meg lehet kérni a te főnököd is.

2011. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krisztivan ***** válasza:
Remélem még él ez a telefomszám. 06-1-428-99-41, vagy 06-1-428-99-44.Hivd fel őket ,telefonon keresztül ingyen és bérmentve segitenek.Sajnos elfelejtettem a nevüket.Remélem tudtam segiteni.
2011. márc. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A telefonszámokat amiket kaptam, azok milyen számok?
2011. márc. 7. 14:38
 4/5 krisztivan ***** válasza:
Én vagyok a telószámos.Utána néztem -szerencsére-mert változott a számuk.Szociális és Munkaügyi Minisztérium ügyfélszolgálata 06-1-795-31-68 ez a szociális ügyek és van a munkajog 06-1-795-31-67.
2011. márc. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. márc. 7. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!