Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2011. májusban szülök. Határoz...

2011. májusban szülök. Határozott idejű szerződésem 2012. márciusban jár le, utána mi lesz?

Figyelt kérdés
Amennyiben nincsen munkaviszonyom 2010. márciustól, akkor nem kaphatok majd gyedet?
2010. okt. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha 2011. májusában szülsz, akkor 2012. márciusában már vígan gyeden leszel, úgyhogy nem lesz ebből probléma.

Ha 2010. márciusában járt le a szerződésed, akkor tényleg nem kapsz gyedet, de szerintem csak elírtad.

2010. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, 2012 márciusban jár le, de ha a kolléganőm, aki gyesen van, hamarabb visszajön, akkor hamarabb megszűnik.


Az a kérdés, hogy 2012 március után mi lesz? kaphatok gyedet úgy, hogy nincsen munkám?

2010. okt. 10. 19:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a tgyás alatt szűnik meg a munkaviszony, akkor passzívan jár a gyed. Ha gyed alatt szűnik meg a munkaviszony, akkor automatikusan jár tovább passzívan a gyed, tennivalód ezzel nincs.
2010. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen. Ha csak a gyerek születésének az időpontjáig sikerül megtartani a munkahelyed, akkor már passzív jogosult leszel rá, hiszen a tgyás ideje alatt szűnik meg a munkaviszony. Ezenkívül ha 2012 márciusáig van határozott idejű szerződésed, akkor előbb nem szüntetheti meg a munkaadó a munkaviszonyt, mivel terhes vagy.


Szóval összességében: mindenképpen jogosult leszel gyedre.

2010. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, ezzel a babával tgyásra-gyedre és gyesre is jogosult leszel. Barátnőm még élesebb szituban volt (júliusban szült és még a nyáron lejárt a hat. idejű szerződése, de az első babánál minden rendben volt). A következő babánál kérdéses, h járnak e a fenti juttatások, ui. ha a szerződésed gyed alatt megszűnik, nem kötelesek meghosszabbítani, sajna, és így nem leszel jogosult...
2010. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg abban a helyzetben vagyok, hogy úgy tűnik a kolléganőm akit helyettesítek előbb visszajön gyesről, mint gondoltam.

Nekem a szerződésem 2012 márciusig szól, de ha előbb jön a kolléganőm vissza akkor vége a szerződésnek.

Mi van akkor, hogyha én januárban elveszítem a munkám és csak áprilisban szülök?

2010. okt. 15. 07:09
 7/7 A kérdező kommentje:
ha gyed alatt szűnik meg a munkaviszonyom,mire nem leszek jogosult?
2010. okt. 24. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!