Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! 6 hónapos és 2 hetes...

S. O. S! 6 hónapos és 2 hetes babám a mai napig még szopizik éjszaka. Normális ez?

Figyelt kérdés

Kisfiam már 6 hónapos és 2 hetes, de minden éjjel még szopizik. kb 2 héttel ezelőttig már áttértünk arra, hogy hajnalban kér egyszer cicit, de most már ismét visszaesés mutatható és például ma éjszaka háromszor is szopizott.

Próbáltam már, hogy ilyenkor cumit adok neki, de az nem kell, se víz, se tea, se semmi...

Néha az bejön, hogy kiveszem a kiságyból és sétálok vele, vagy ringatom picit, vagy csak egyszerűen a karomba veszem, leülök a fotelba egy picit hátradőlve, s ő a mellkasomon visszaalszik...ekkor visszateszem a kiságyba és én is lefekszem. Aztán kb 30 perc múlva kezdünk ismét mindent előlről...totálisan elfáradtam. A ma éjszaka pedig abszolut katasztrofális volt.

Már sajnos nincs elég tejem, így az esti lefekvéskor cicizett...max 80-100ml-t tud ilyenkor kiszívni, majd próbálkoztam a táppal, de ekkor felhergeli magát, csak cicit akar. Táp nem kellett. Letettem aludni, úgy 21óra körül és már 23:30-kor hallottam, hogy felébredt és nyűglődik...odamentem, gondoltam megetetem, mert alig evett, s utána ilyenkor szoktam nyerni pár órát, hogy aludhassak...megszoptattam, aztán visszafeküdtem. Fél óra múlva ismét ébren volt....kivettem, álomba ringattam...aztán fél óra múlva ismét mindent kezdtünk előlről....aztán ismét...aztán hajnali 1 órakor ismét megetettem...aludtunk 2 óráig...aztán ismét felébredt, a mellkasomra tettem és visszaaludt...aztán aludtunk 4 óráig...majd felébredt, s nem tudtam visszaaltatni...szopizott, majd aludt 6 óráig...s már ismét felkelt...nyűgösen, hisztisen...visszaaltattam, majd már 6:45-kor felkelt és végig hisztizett, nyűglődött 9:45-ig, amíg újra elaludt...


Nem tudom, hogy mi tévő legyek, de már nagyon-nagyon elfáradtam...nem értem, hogy mit rontok el. Nem tudom, hogy miért vannak ilyen hullám-völgyek. Van olyan periódus, amikor 20:30kor vacsizik, majd leteszem aludni és 5órakor kelünk először, de vannak ilyen periódusok is...sajnos nem vagyok az a típus, aki napközben tud aludni, amikor ő is alszik....úgy érzem, hogy a végkimerülés határán állok....


nagyon várom a tanácsokat. Már a Chamomillát is próbáltam, de nem jött be...(tudom, ezért most elítéltek, de már nagyon kéne egy éjszaka, hogy alhassak...)


Imádom őt, nem is haragszom rá, csak nem értem, hogy miért nem alszunk.



Köszönöm a válaszokat előlre is!


2011. márc. 7. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem, ha jelez, hogy éhes, akkor meg kell szoptatni. azért ébred fél óra múlva, mert nem lett tele a pocakja tejjel.

nálunk is 6 hó táján éjjel 2-3x evett, amíg előtte csak 1x. most lassan 8 hós, és egyik napról a másikra 10 órát alszik éjjelente! most meg azzal küzdök, hogy majd szétdurran a mellem.

szerintem bízz a babádban, higgy neki. nincs már messze az az idő, amikor többet alhatsz!

2011. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Valószínűleg a foga miatt nem tud aludni,nálunk is ez volt.Csak cicin tudott visszaaludni ha felébredt,még most is így van pedig már 1 éves lesz nemsokára.
2011. márc. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Nekünk az vált be, hogy maga mellé tettem aludni szinte az első perctől, és szép lassan leszokott az éjszakai evésről. Lehet, hogy a közelségedre vágyik leginkább. Mert ha valóban éhes vagy szomjas lenne, elfogadná a vizet vagy a teát. Mind a 3 gyerekem velem aludt. A kicsi most kezd kiszokni mellőlem, 28 hónaposan. Sosem kellett így éjszakáznom velük. Mindig kipihentek voltunk. Én is és a gyerekeim is.

Próbáld ki!

2011. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyik gyerkőcömet nem szoptattam éjszaka.Párszor felkelt,de pár percig simogattam,megnyugtattam elaludt,így nem tettem mellre,vizet,teát sem adtam neki helyette.

Viszont a másiknál ez nem jött be.Próbálkoztam mindennel,de nem lehetett megnyugtatni,csak ha szopit kapott.Még 1 évesen is 3x kelt éjszaka.És most is járkál éjszaka ,pedig már 4 éves.A nagyobb viszont nem.

Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha nem jön be mindig az éjszaka átalvása,attól még nem csinálsz semmit rosszul.Ha igényli szoptasd meg olyankor is.A tejnek nem volna szabad ettől kevesebbnek lennie,főleg,hogy éjszaka termelődik a legtöbb.

Gondolom a hozzátáplálást is mostanában kezdtétek.Ha majd vacsorázik este,és elalváshoz szopizik,akkor talán nem kel már fel éjszaka,mert jóllakott.Talán...

2011. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
lassan 9hós fiam még nálunk is minimum 2X kel ha nem többször, most éjjel pl fél óránként kelt 11ig, akkor sírt éjfélig, én ekkor szoktam neki tápszert adni, és akkor alszunk kb 3-4ig, majd ismét cici. nem tudom meddig meg ez még így, ő már csak reggel, este, és éjjel kap cicit amúgy főzelék, gyümölcs... eszik.
2011. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az vált be,hogy velem alszik,éjszaka megébred,megfogja a cicimet és alszunk tovább.reggel mindenki kipihenten ébred.probáld meg ,csodálatos.
2011. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
"probáld ki",ja és 2gyerekes vagyok,ugyanígy csináltam az elsővel is,nem bántam meg,a világ legcsodálatosabb érzése,mikor fog a pici kezével és beleszuszog a nyakadba.
2011. márc. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Imádom, ha velem alszik, erre nemrégiben volt is precedens...de a párom, nem engedi, hogy hozzászoktassam. :-(

Azt mondja, hogy reggel ok, hogy ott van, de az éjszaka az legyen a miénk. Részben igaza van, de eléggé megnehezíti a dolgomat. :-(

2011. márc. 7. 11:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
nálunk se akarta a párom,de amikor egy hétig nem aludt normálisan és hullafáradtan ment dolgozni, ő is beleegyezett.ha együtt akarunk lenni,szépen átteszem a kiságyba, majd vissza.és az ágyat nagyobbra cseréltük,a baba a fal mellett alszik saját hálozsákjába,utána én,kivül apa.igy tudnak osztozni rajtam,mindkettő hozzám tud bujni.
2011. márc. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

11:15 vagyok.

Mi is így szoktunk aludni, mint a 12:00 -es válazoló. A falnál a gyerkőc, aztán én, aztán apa. Mi is becsempésszük az ágyába, amikor együtt akarunk lenni. Aztán már van, hoy ott is hagyjuk, és meglepődik reggel, ha ott ébred. :D Így szokott ki tőlünk az ágyból a 2 nagy is.

2011. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!