Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottatok, hogy Kínában...

Hallottatok, hogy Kínában kisbabák haltak meg a Prevenár oltástól?

Figyelt kérdés

[link]

Itt hallottam róla!

Kislányom már két oltást kapott belőle! Mik derülnek még ki?

D-vitamin, most meg az oltás! Én már azon gondolkodok, hogy nem adatok neki oltást, senki nem garantálja, hogy nem lesz baja, akkor mégis mit csináljak? Nézem tétlenül.

Annyira elkeserítő!


2011. márc. 7. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak kára lesz belőle hogy ha nem kap prevenart meg D vitamint.


a lányom mindkettőt kapott és jelentem még él..

Kínában mindig volt ilyen meg csomó más országban is.


a Fluval oltásban higany van mégis sokszázezren - kismamák is- beadatták.


Kár ezen nekiállni aggódni.

2011. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,

nem tudom, hogy mennyire figyeltél arra a hiradóra, de mielőtt kiírsz egy kérdést, igazán utána nézhetnél, ha már értelmezni nem tudtál.

1. Japánban volt

2. Magyarországon nincs abból az oltásból

[link]

Tehát mielőtt pánikot keltesz, informálódj!

2011. márc. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem az az oltás, hiszen ott van Magyarországon nem használják. Másrészt pedig tüdőgyulladás ellen van, a magyarországi oltás pneumococcus ellen (és gondolom, ha ez az oltás ez ellen lenne, akkor ezt írték volna, pneumcoccus elleni védőoltás.)

Harmadrészt nem is biztos, hogy haláluk összefüggésben van az oltással.

Negyedrészt több millió gyereket oltottak eddig Japánban és négy halt meg- jó sajnálatos és ez is sok, de ha arányaiban nézed, nem tűnik hatékonynak emberirtásban ez az oltás.

2011. márc. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A pneumococcus okozta tüdőgyulladás ellen van. Marha jó, mert a lányaim mindketten megkapták. Amúgy nálunk is van, csak nem kötelező, hanem választható. Ezek szerint rosszul választottunk...
2011. márc. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kellene pánikot kelteni. Mint a híradóban elmondták, ebből az oltásból magyarországon nincs. Tehát gondolom több cég is gyártja és ami magyarországon forgalomba van az nem ebből van, egyébként itt is leállítanák.

A prevenar oltást valóban pneumococcus okozta tüdőgyulladás ellen adják.

2011. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, és azt is hallottam, hogy KÍNÁBAN, nem itt Magyarországon. Innentől kezdve a dolog engem nem érint.

Amúgy az én fiam megkapta az összes Prevenárt,az utolsót 1 évesen. D vitamint is kap rendszeresen, és még él. Sőt, már 2,5 éves.:)

2011. márc. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ja nem KÍNÁBAN, Japánban. Na majdnem sikerült belém "beszélned" a hülyeséget. :D
2011. márc. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok, először is bocsánat, igen, Japánban. Másodszor, azért mégis elgondolkodtató, hogy a D-vitaminnál is ezt a dumát mondták, hogy ez Magyarországra nem került, persze mindenkinél azok a sorszámosok voltak.

Na mindegy , nem akartam pánikot, csak elmondani, hogy ez van. És hogy fene tudja, mit kapnak szegény gyerekek. Persze a kislányom kap D-vitamint, az új gyártásszámúból, bár senki nem garantálja, hogy ez jó széria, de adom neki, mert amúgy meg tudom, hogy jó vitamin(plusz Cebion cseppet is kap)

2011. márc. 7. 21:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk, akiknek a Lányai 2009ben prevenart kaptak és súlyos idegrendszeri betegek lettek. Most keressük azokat, akik ugyanazzal a számmal kaptak prevenar-t, igen, prevenar-t és nem prevenar13at!!!!
2013. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!