Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén bevezetése, mit gondolt...

Glutén bevezetése, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Pár hónappal ezelőtt még az volt a tudomány álláspontja, hogy 6 hónapos korig, vagy ha lehet mégtovább tilos a glutén. Most pedig az orvosunk mondta és több helyről is hallottam, hogy már 6 hónapos kor előtt be kell vezetni, így előzhető meg az allergia kiakialakulása. Kislányom már 7 hónapos, már kap glutént, de egyszerűen nem értem, hogy lehet ilyen fejetlenség a csecsemőtáplálással kapcsolatban...Ennyi erővel lehet, hogy pl. a tejjel is kitalálják ugyenezt, hogy mégiscsak adni kell 1 éves kor alatt. Mi a véleményetek erről az egészről?
2011. márc. 7. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is meglepődtem, a védőnő mondta, hogy még az anyatejjel együtt kellene a glutént bevezetni (féléves koráig szopott), mert legújabb álláspont szerint így a legkisebb az esélye a lisztérzékenység kialakulásának... az első babámnál még azt is mondták, hogy az se baj, ha egy éves koráig nem kap gluténtartalmút... Amúgy most olvastam, hogy az indonéz gyerekek anyatej utáni első úk kajája a hal. És ez sok millió gyerek így kezdi, itthon meg szigorúan alma, főzi etc, még a zöldségek sorrendje se mindegy. El lehet túlozva ez picit.
2011. márc. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is most mondta a védőnő...ki vagyok akadva, nem tudom mit csináljak, 6 hós a kislányom, épp hogy lekezdtük a hozzátápit 2-3 hete, és már adjak neki lisztet?

Oké, hogy a tudomány fejlődik.

A nagyanyám mondta, hogy miért tápot adok kiegészítésnek, Ők annó pirított lisztet adtak felöntve forralt vízzel..:-DDDD Azt hittem elájulok, mikor mondta, és jól lesajnáltam, erre most kiderül, hogy neki volt igaza???

Igaz, hogy a nagyiknak, és az anyáknak mindig igazuk van...

2011. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
igen, én is így gondolom:-)
2011. márc. 7. 15:56
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát ez az, ha pl. valaki korán kezdi a hozzátáplálást és azzal ervvel, hogy anyáink is így csinálták, rögtön leszólják. Aztán lassan kiderül, hogy mégiscsak a régi elvek a jók...
2011. márc. 7. 16:00
 5/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam most 25 hónapos. Nekünk a hozzátáplálás elkezdésénél is mindenki mást mondott. A doki 4 hónapos kortól mondta, de a védőnő szinte könyörgött, hogy várjam meg a 6 hónapos kort, mert a tudomány mai állása szerint az allergia esélye akkora már csökken. Ez mindenre vonatkozik. Egyébként úgy látom, mindenki másképp csinálja. Az én gyermekem hasfájós és bukós volt, ezért inkább tényleg vártam, mert ugyan 4 hós kora után adtam neki néhány alkalommal egy kevés almát, de elég rendes hasmenése volt tőle, 6 hós kora után pedig már semmi gond nem volt a gyümikkel és zöldségekkel. Szerintem nem árt figyelembe venni, hogy mennyire érzékeny a gyomra a gyereknek és van -e étel allergia a családban, illetve ekcéma, mert azt is lehet kapni az A Babavilágban szereplő gyermekorvos minden alkalommal elmondja, hogy a gyerekeknek nagyon érzékeny a bélrendszerük és nagyon nagy felületen érinti a bevitt táplálék, emiatt a reakció is elég erős rá.
2011. márc. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Bocsánat, még az előző vagyok. Tehát valóban mindenki mást mond, és tényleg rendesen össze tudják zavarni az embert.

Azért a védőnőknek és a gyermekorvosoknak egy közelítőleg egységes álláspontot ki kellene alakítaniuk, mert elvileg nem a szülő dolga, hogy ilyen infók után bányásszon!

2011. márc. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mi is szerdán voltunk az 5 hónapos "kontrolon" és kaptam egy kis papír fecnit, amire az van írva, hogy kizárólag szoptatós csecsemőknél naponta fél háztartási keksz vagy másnaponta 1 háztartási kekszet kell adni anyatejjel vagy forralt vízzel pépesítve. Most mi ezt csináljuk.
2011. márc. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

sajnos tényleg fejetlenség van, sőt a kiadott ajánlás a háztartási kekszről sem egyértelmű. én elolvastam az összetételét, így nem adok neki. és hallottam nálam okosabbaktól is, hogy tényleg kell a glutén, de épp a háztartási keksz tele van cukorral, állományjavítóval.


úgy mondják, hogy 7 hónapos kor előtt, a kóstoltatással meg kell kezdeni a gabonák kóstoltatását is.

6 hós kora óta adok glutén tartalmú ételeket: kenyérmorzsát (saját sütés), kölesgolyót, gabonapépet.


nekem ez megbízható forrásnak számít:

[link]

[link]

2011. márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
valóban, ez is baj, hogy minden orvos és védőnő mást mond :s
2011. márc. 7. 16:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem pl. sem a védőnő, sem a doki nem mondott a gluténnal kapcs. semmit!

A tudomány álláspontját én nagy ívben lesz@rom!

7 hónapos kora után vezettem be a glutént, babakeksszel.

Azért akkor, mert én úgy találtam jónak!

Bocs, ha durva voltam, nem akartam bunkó lenni, csak már felháborít ez a nagy fejetlenség, hogy állandóan változtatnak a "dolgokon".

Ja, a legújabb: 3 éves kor előtt még ne kapjon a gyerek tejet! Na ettől meg végképp falnak megyek!!! :-)

2011. márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!