Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok 3 hónapos...

Mit játszotok 3 hónapos babátokkal? Mennyit foglalkoztok vele egy nap?

Figyelt kérdés
Néha úgy érzem, hogy nem foglalkozok vele eleget, de sajnos a házi munkát elkell véhgezni. Ti hogy vagytok ezzel?
2009. febr. 19. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

-lefekszem mellé és jól megdögönyözöm

- körbeviszem a lakásba nézelődni

- rázom a csörgőt neki

- van zenélős felhúzós azt szoktam forgatni

- autós hordozókában viszem magammal takarítás közben és nagyon tetszik neki:-)

- ha mosok nézegeti a hogyan forognak a ruhák (elöltöltős a gép)

- fújtam fel neki színes lufikat, ha van egy kis légmozgás imádja

- lovacskázás

- biciklizés

- éneklés

- mondóka (csipcsipcsóka)

- dögönyözés:-D

- agyonpuszilgatás

- kerekecske gombocska játék

ma lenn voltunk egy háttámlás szánkóval nagy téren

:-)

ezt tegnap írtam egy 5,5 hós kérdésre.

a házimunkát én is elvégzem és picit magammal is foglalkozom, nem hiszem hogy megsínyli hogy nem egész nap rajta lógunk. Ennyi önállóság kell.

2009. febr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

én annyit voltam vele, amennyit nem aludt :)

házimunkánál betettem az autós hordozószékbe, és hurcoltam a lakásban magammal, nézte hogy miket csinálok, közben magyaráztam neki. Fél órát el van benne simán, így aztán váltva csinálom a dolgom és foglalkozom vele.

2009. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem egy 3.5 hónapos babám van.2 etetés között fent van 1 órát.ez idő alatt ha igényli fölveszem és sétálunk,beszélgetünk,puszilgatom-nagyokat mosolyog az "eszkimópusziknak".Vagy fekszik a kanapén és a mellére teszem a pici maciját és ő megfogja,forgatja-közben beszélgetünk-mert azt nagyon igényli,ha eszem,beültetem a hintába/pihenőszékbe és oda teszem magam mellé,hogy lásson.Most kezdi fogni a tárgyakat,így általában egy negyed órára leköti magát,ha idő engedi,kimegyünk kenguruval sétálni....Mostanában a hátán fekve felhúzza a lábait,oldalra gömbölyödik előre nyújtott kézzel és így "forgunk" hasra-1-3x játsszuk,majd megunja.

Amellett ha alszik akkor takarítok,netezek-magammal foglalkozom

2009. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Közel 4 hós az én babám. Imádja a játékait és a játszószőnyegét, oda szoktam feküdni v ülni mellé, és "segítek" játszani. Tornázunk; verset, mesét, mondókát mondok neki. Csikizem, dögönyözöm, puszilgatom, sétálunk. Időben ez nem tudom, h mennyi, mert minden nap más. Tegnap pl de 11-től este 9-ig egy órát volt hajlandó aludni; estére mindketten befáradtunk, én lelkileg, ő meg fáradtságában üvöltött. Szóval tegnap sokat kellett vele foglalkozni, meg dajkálni. De pl ma 1 órát volt ébren eddig (kivételesen reggel 6-ig aludt), most is alszik. Amíg ébren volt, sikítozott, játszott(unk).

Most kihasználom az időt és főzök. :)

Sajnos néha én is úgy érzem, h nem töltök vele elég időt, de nem tűnik boldogtalannak; vidám baba, és nagyon ügyes. Magában azért nem sokat van el. Szóval valószínű, h sok időt töltök azért vele, csak olyan gyorsan elmennek a napok, h fel sem tűnik (a házimunka + a gyerek együtt rengeteg feladatot ad).

2009. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!