Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy teltek az első éjszakáito...

Hogy teltek az első éjszakáitok pár napos babátokkal? Együtt aludt veletek? Mennyi idő volt mire lett egy kis rendszer az életetekben?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha elalszik leteszem, erre felébred, mióta megszületett nem is aludtam szinte, és jó lenne egy órát aludni.

Vagy ilyenkor még annyira pici, hogy hagyjam ölben aludni?


2011. márc. 8. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell egy pár hét mire összeszoktok, nyugodtan rakd le mikor elaludt, különben megszokja, és később nehezebb lesz. Próbálj meg aludni napközben amikor ő is alszik, nagyon nehéz ez az első pár hét, ne szégyellj segítséget kérni a családodtól, már ha van aki segít, pl házimunka meg ilyesmik.
2011. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az első 2 hétben jó baba volt evett és aludt,viszont utána!!!Most másfél hónapos de még nem volt egy éjszakám ahol 2 órát aludhattam volna.Felcserélte a nappalt.Nappal alszik éjjel fent van,de ha sikerül elaltatni akár egy órára is akkor a babakocsiba ahogy huzkodom.
2011. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem babafuggo a dolog de viszont sokat szamit az is hogy, hogy szoktatod.Ahogy hazajottunk a korhazbol, elso perctol etetes es bokizes utan mindig beleraktam a kisagyaba es ott aludt el.Soha nem altatom olben.Az is ritka, hogy velunk alszik.Neha reggel, ha korabban kel fel akkor magam melle veszem es ott visszalszik.Lassan 3 honaposak vagyunk , de hal"Istennek nincs gondunk az alvassal, altatassal.

Sajnalom, hogy nem tudsz pihenni, de valahogy csak meg kell szokja, hogy egyedul aludjon el, mert hanem te fogsz kidolni.Amugy mennyi idos a kicsi?

2011. márc. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is tedd le ha elaludt. Ha most nem szokja meg az ágyát, akkor egyre nehezebb lesz. Neki most az lesz a természetes amit kialakítasz. Ha ölben altatod, akkor neki utána felfoghatatlan lesz hogy most miért nem vagy vele. Simizd amíg vissza nem alszik, és beszélj neki halkan, hogy tudja hogy ugyanúgy ott vagy vele. Nagyon nehéz az elején, de ha ezt kibírod, később sokkal könnyebb lesz, mint kézben altatni hónapokig. Mi egyébként első 2 otthon töltött nap éjszakáján fektettük közénk,mert hulla voltam, és ő csak cicin nem üvöltött. Aztán ahogy elaludt úgy rendesen, áttettük a kiságyába. Tehát olyan 2x2 órát. Egyébként egyedül alszik a kiságyában. Van hogy gond nélkül elalszik, van hogy egy kis simi segítségével. De előbb vagy utóbb muszáj megtanulniuk egyedül aludni. Minél előbb, annál jobb a babának és a mamának is. Kitartást és szép éjszakákat kívánok.
2011. márc. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

babafüggő

az biztos, hogy kell valami rendszer, pl. az esti program mindig ugyanúgy nézzen ki, így rá fog hangolódni az alvásra. pl. játék, fürdés, szopi, ének (minidg ugyanaz), alvás.


nekünk szerencsénk volt, mert kis mormota a lányunk, kb.3-4 napba telt, míg beállt az alvás.

2011. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
tedd az ágyába, és hagyd, hogy magától tanuljon meg elaludni! Így csak pár nap ordítást kell kibírni, amig meg nem szokja a helyzetet, cserébe a későbbiekben jó éjszakákra számíthattok
2011. márc. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elso hetekben en ugy tudtam pihenni, hogy a babat a melkasomra tettem es edesen aludt ahogy erezte a szivveresem, a melegseget en meg neztem egy-ket dvd-t es pihentem az agyon felig fekvo helyzetbe. Aztan par het alatt kinotte ez a fajta pihengetest a kisfiam es inkabba kisagyaban tudott nyugodtan aludni. Azota sincs vele semmi gond. Ma mar 13 honapos es akkar delben akkar este berakom a kisagyba elkoszonok, behajtom az ajtot es elalszik. Van mikor meg hallom, hogy jatszik kicsit a plussokkel amik az agyaban vannak de aztan mely csend lesz par perc mulva es elalszik. Szoval nekem semmi gond nem lett belolle, hogy sokat aludt a melkasomon amig en is pihentem lazitottam.

A baratnomeknel viszont az valt be ha be volt bugyolalva a baba jo szorosan. Olyan anyameh erzest keltett es kepes volt orakig aludni. Ilyenre gondolok csak nem tudom elmagyarazni:

[link]

Egy konnyu kis pleddel, hogy nehogy tul melege legyen. Probald ki, csodakra kepes.

2011. márc. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Köszi a válaszokat! Mióta kiírtam a kérdést, elalszik a saját ágyában is :) És az éjjelt is 2 ébredéssel végigaludtuk.

De még nagyon pici, egy hetes, tudom hogy kell idő míg összeszokunk, csak kíváncsi voltam.

Köszi!!

2011. márc. 9. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!