Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hízik normálisan a...

Miért nem hízik normálisan a gyerekem?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 kg-val született, és 3 és fél hónapos korára megduplázta a születési súlyát.Most 5 hónapos múlt, és a tegnapi mérés szerint csak 5530 g.Az elmúlt 2 hónapban gyakorlatilag semmit nem hízott, hetek teltek el úgy, hogy csak 40, 50, 60 vagy 70 g-ot hízott egy héten. (pedig 150 g lenne az elvárt) Többször voltam vele tanácsadáson az orvosánál.Kevesebb már a tejem, 2 féle tápszert is kipróbáltunk, nem fogadja el, semmilyen formában.Megkezdtük a hozzátáplálást, hogy megdobjuk a súlyát.Kap minden nap tejpépet, gyümölcsöt, főzeléket.+szoptatás.Ennek ellenére csak 60 g-ot szedett fel múlt hét óta.Teljesen kétségbe vagyok esve.A védőnő szerint lehet hogy vérszegény, vagy csak étvágytalan.Az igaz, hogy egy alkalommal ő keveseket eszik, de elég is neki, erőltetni nem tudom, és nem is akarom.És nagyon mozgékony baba.Ajánlották a Béres cseppet még.Szegénykém olyan kis törékeny, mint egy 3 hónapos baba.Egyébként egészséges, vidám, életrevaló kislány.Mit csináljak?Van valami okos ötletetek??
2011. márc. 8. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
mi hasonló problémával küzdünk. 3580al született fiam ,9hós és még csak 7100g, úgy h az utólsó 2 hétban szedett össze 400at, előtte 1 hónapig semmit, előtte majdnem 1 kg, és előtte is alig, pedig már 4 hós kora óta hozzátáplálom én is javaslatra. én tápszert 1X adok neki milupa pepti plus 2-t ezt eszi, amúgy semmilyen tápszert, kb 1 hónapja kapja, és ezalatt szedte össze a 400at, pedig csak 1X kap éjfélkor, h aludjon jó sokat... valószínű, h nekünk tejfehérje érzékeny a fiunk, és ezért iylen, mert ez a táp tej nélküli. még napi 2X kap cicit, plussz éjjel 1-2 alkalommal attól függ mennyit kel. nekünk dokihoz is kell vinni gasztroenterológushoz... :S
2011. márc. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szerintem ő nem tejérzékeny, mert gond nélkül eszi a tejpépet, a hasfájása is elmúlt 3hónaposan, és a bőrén sincs semmi allergiára utaló pötty.Egyébként én is pici vagyok, alacsony, és vékony, és már az ultrahangon is picurka volt.Az is rendben van, hogy a 4. hónapban lelassul a hízás, és akkor is, miután duplázott.Na de ennyire???Nem néz ki közel fél évesnek, én meg már rettegek, ha mérjük..
2011. márc. 8. 15:01
 3/20 anonim ***** válasza:

Fél éves kislányom másfél hónapja nagyon rossz eredményt kapott a mrésen a védőnőnél,mivel a testvére is igen vékony nyugtattam magam,hogy nem lehet baj a háttérben,a gyermekorvos viszont igen kétségbeesett és igaza volt,krónikus középfülgyulladása volt,amiatt nem akart enni.

Különben én is vékony vagyok és alacsony,de néha valóban lehet baj a háttérben,általában viszont genetika.

2011. márc. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Hát én se bánnám, ha kivizsgálná a gyerekorvos, mert lehet egy vérvétel is elég lenne!De ő csak annyit tesz hetek, hónapok óta, hogy írja fel receptre e különböző tápszereket, amit úgysem eszik meg, és amivel nem vagyok kisegítve..inkább derüljön ki, ha van valami, az is lehet, hogy csak vashiány.
2011. márc. 8. 15:15
 5/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam fél éves 3660 grammal született,gyönyörűen hízott hetente 150,volt,hogy 200 grammot,ahogy a "nagykönyvben meg van írva.4 hónapos kora óta kb.40 dekát hízott összesen,őt kivizsgáltatta a gyerekorvos,semmit nem talált.Hozzátáplálunk,de a helyzet nem sokat változott.Mindent lemozog magáról,gyakorlatilag még álmában is szalad.Amíg jó a közérzete,addig nem aggódom.
2011. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

havi 320g a minimum. ha ezt nem hízza meg, akkor ki kéne vizsgáltatni. vizeletvizsgáalt első körben, aztán lehet, hogy vérvétel is szükséges.


de ha eleinte iylen szépen hízott, akkor szerintem nem baj, hogy utána belassult. egyszerűen más ütemben fejlődött. átlagban még mindig jó, nem?

2011. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

15:50 -es, mennyi idős a babád?

Hát igen, eleinte szépen hízott, az első hónapban kis híján egy kilót, hamar duplázott is, de az én lányom már sosem lesz 6 kg?? Úgy érzem, mindent megteszek.Iszom a tejszaporítót, van itthon Sinlac, Milupa tápszer, tejpép, bébiétel stb...mégsem hízik rendesen.Holnapután megint megyünk a dokihoz, remélem most komolyan vesz.

2011. márc. 8. 15:59
 8/20 anonim ***** válasza:
Testmagassága mekkora? Lehet, hogy tévedek, de nekem nem tűnik kevésnek a súlya, főleg, hogy kis súllyal született, ráadásul ha kicsit is, de folyamatosan gyarapszik. Írtad, hogy keveseket eszik, de nem akarod erőltetni az evést, viszont ha nem tudsz neki többet adni, miből hízzon? Mivel még csak 5 hónapos, én arra törekednék, hogy anyatejből egyen minél többet, mert az ő szervezete azt tudja legjobban hasznosítani, és ha még éhes marad utána, akkor jöhet minden egyéb, elsősorban a tejpép, vagy olyan gyümölcs, főzelék, amihez tápszert kevertél, ha már cumisüvegből nem fogadja el. A védőnő mit mond? A miénk meg szokta nézni a magasság-súly arányát, kérdezz rá, hogy az rendben van-e. Ha nem jó, vagy a továbbiakban egyáltalán nem hízik vagy fogy, kérd meg a dokit, hogy adjon beutalót kivizsgálásra, ne hagyd magad lerázni.
2011. márc. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Még valami: hány hétre született a baba?
2011. márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

15.50-es vagyok. 8 hós a babám. 3 hónapig ő is sokat hízott, akkor nagyon lelassult, havi 400 aztán 200g! aztán megint rendes ütemben: 600,550.


nem kell aggódni! ja, nálunk nagyon sokat nyúlt, és sokat mocorgott, azok miatt is lassult a hízás.

szóval nyugalom! idővel jobb lesz! csak szoptasd olyan gyakran, ahogy kéri. (én tejpépet nem adnék, Sinlacot is csak 5-6 hónaposan gyümölcsbe keverve.)

2011. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!