Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elegem van a szoptatásból!...

Elegem van a szoptatásból! Mit tegyek hogy normálisan egyen az én gyerekem is?

Figyelt kérdés

9 hónapja szoptatok éjjel nappal, 5,5 hóasan elkezdtem a hzzátáplálást, de csak nagyon lassan haladtunk. Most is csak üvegeseket eszik, de szinte csak fél adagogat és pótolni kell. Válogat. Persze csak cicit fogad el, semmilyen tejpép nem ízlik neki. Éjjel is 2-3-szor szopizik, mert csak azon nyugszik meg. Cumisüvegből nem tud inni, ahogy a a cumit sem tudja használni, pedig ezer fajtát kipróbáltunk, éjjel meg pohárból macers a vízitatás. Ráadásul ma éjjel úgy beleharapott a cicimbe (véletlenül, az én hibám volt) és annyira fáj azóta, hogy sztem begyulladt. Jegelem.

Azt szeretném ha az én fiam is olyan normálisan enne mint a többi baba, sokkal fiatalabbak is nagyobb adag szilárdat megesznek.


2010. máj. 12. 14:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Nem értem? Ha eszik szilárdat, de az mellett minden macerás, még a cumit sem fogadja el, akkor mivel akarod azután etetni? Kit érdekel, hogy más gyereke mennyit eszik, nem az a fontos, hogy a tiéd normálisan fejlődjön?
2010. máj. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Jaj,nehogy elhidd már,hogy minden más gyerek mindent megeszik! Csak szeretnek az anyukák dicsekedni és eltúlozni a dolgokat! Örülj neki,hogy szeret szopizni a babád és tejed is van,az a lényeg! Majd késöbb többet fog enni,hidd el! Nem kell sürgetni. Én babám 10 hónapos,ö nagyon válogatós,2-3 féle fözit szeret,a többit nem,gondolhatod,hogy milyen mindig ugyanazokat fözni neki?! A bátyám mikor kicsi volt semmit nem evett meg,csak szopott. Már 1 éves is elmúlt,mikor a krumplipürét ette csak meg,azon élt sokáig. Semmi baly nincs ezzel,nem szabad eröltetni,majd idövel jobban fog enni. Az a lényeg,hogy szoptass!!!
2010. máj. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Olvasd át ezt az oldalt,hasznos!

[link]

2010. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Ja,még annyit,hogy nem kell eröltetni a cumit,cumisüveget,én babám se cumizott soha és inni se tud belöle. Én csörös pohárból itatom,vagy sima pohárból. Tejpépre meg nincs szükség,mert anyatejes,a tejpép meg nagyon mű kaja,nem egészséges.
2010. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
63%

Egyetértek az előzőekkel mindenben!

Tényleg nehogy azt hidd, hogy annyi "tökéletes" gyerek van, amennyiről hallottál/ovastál! Mindegyiknek megvan a maga "cicája", a tiednek épp a ritkásabb evés. Nincs ezzel semmi gond! Amíg szépen fejlődik, addig elég neki az és annyi, amit és amennyit megeszik. Gondolj bele, ha eddig is igénye szerint szoptattad (a leírtakból így tűnik) és jól ment a dolog, akkor tedd most is ugyanezt: etesd igénye szerint. Ha valamit megeszik, örülj neki, de ha nem, ne erőltesd. (Te se szeretnéd, ha tömnének..) Én anno elkövettem azt a hibát, hogy erőltettem a lányomat, hát lett is belőle pár kisebb probléma, ami szerintem erre vezethető vissza.. Szóval nyugodj meg, szerintem semmi gond! Örülj, hogy a fiad ennyire szopipárti, fog még később elég felnőttkaját enni!

2010. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
26%
Üveges kaja???Fözzél neki inkább és legyen sok kitartásod,türelmed és ha van tejed akkor tényleg ne aggódj.
2010. máj. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom 15 hónapos koráig szopott, addig alig evett, volt olyan hét, hogy semmit nem fogadott el. Egyébként meg fél üveg babakaját evett csak meg egy alkalommal, és csak a gyümölcsöseket. Főzelék nuku. Abból a szempontból jobb helyzetben voltam, mint te, hogy éjjel nem kelt fel enni.

Amit leírsz, abból csak az éjszakai 2-3 szoptatás a gáz. Ez már valószínű csak megszokás. Próbáld meg, hogyha felkel, akkor az apja menjen be hozzá, és próbálja visszaaltatni. Nála nincs cici, hátha ő nagyobb sikerrel jár.

2010. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
11%
Na megint LLL) Adj neki rendes kaját, illetve nyugodtan lehet cumisüveg. Vagy állj rá tápszerre.
2010. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mi a rendes kaja szerinted? A cumisüveget nem tudja használni, mint írtam.
2010. máj. 13. 13:10
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Minek állna rá a tápszerre?! Van teje!!! De sok okos van itt,Istenem!
2010. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!