Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 100. 000ft a bruttó fizetés...

Ha 100. 000ft a bruttó fizetésem, akkor mennyi lehet majd a gyedem, meg a gyesem? Hogy kell kiszámolni? Szemét állam, hogy gondolják ezt az egészet. Ilyen kevés pénzből mit csináljon pl egy egyedül álló kismama?

Figyelt kérdés
2008. júl. 27. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó hír egyedülállóként több családi pótlékot kapsz: ez 12600FT ha jól tudom.( de www.magyarorszag.hu)

Aztán a GYEd a szülést megelőző év átlag keresetének 70% max 95300 Ft. De GYED előtt még a szülési szabadság idejére kapsz TGYÁS-t ami magasabb kicsivel mint a GYED., de hasonlóképp számolják.

A GYES jelenleg 28500 brutto ebből nyugdíjat vonnak és marad kb 23600

Kb így néz ki.

2008. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!!Eléggé elkeserítő egy része!!
2008. júl. 27. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Szemét állam, szemét állam, hát ez van, máshol ennyi sincs. Te még örülj a százezer bruttóddal, én minimálbérről mentem GYED-re, na a 45 ezer forintomat havonta megsüthetem, az tényleg nem elég semmire. Az emelt családi meg egy vicc. 12.700 helyett, mint egyedülálló, kapok 13.700-at. Egy ezressel pótolják a másik fél fizuját? Vicc. De mint már mondtam, máshol ez sincs, külföldön lehet visszamenni szépen melózni fél év után. Szóval az állam tényleg szemét, de ebben pont nem annyira.
2008. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Most mi a frásznak kellett lepontozni? Legalább indokold meg, hogy miért hülyeség, amit írtam!
2008. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én nem is irtam semmit ,de semmi gond!!
2008. júl. 28. 22:01
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván annak szólt, aki pontozott. Akinek nem inge...
2008. júl. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A gyás 63050Ft lesz egy 31 napos hónapban, majd a gyeded is ha 6 hónap múlva átvált gyedre. Ezt még másfél évig fogod kapni. A 70%-ot, tehát 70-et nem fogod megkapni. A gyed max összege az a 91e huf, ami bruttó kb 135-140e huf után jár. Ha magas a fizetésed pl. br. 500 huf, akkor ha jól tudom csak a gyás alatt kapod ennek a 70%-át , majd a gyed alatt kapod a max. 91e huf összeget, függetlenül attól, hogy mennyi lenne a bruttó fizetésed 70%-a (ami mint tudjuk közel sem 70%).

A magyar állam így is sokat segít az anyáknak, de szerintem adókedvezménnyel kellene támogatni azokat a családokat ahol van gyerek pl. apa befizetett adója után kellene kedvezményeket adni. így néhány lehetne ösztönözni az apákat, hogy dolgozzanak, hiszen az állam támogatja őket ... na megyek mélyebbre. Lényeg, hogy 59-63e közötti összegre számíthatsz.

2008. szept. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Hát ez elég elkeserítő!!

de nem kaphatok ilyen keveset!!

mert a gyed nettó kb 70 ,plusz a családi 13700!

Ezt mondták nekem

Mert enhogy már bruttó 90.000 ből ne kapjak 70.net??

2008. szept. 5. 22:28
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem értem, min keseregsz. Te vállaltál gyereket, nem?? Nyilván nem fogod a teljes fizetésed megkapni, ha egyszer otthon vagy. Magyarországon örüljünk, hogy megkapjuk a fizetésünk 70%át, és nem kell két-három évig visszamennünk dolgozni. Mint már mondtam, én egyedülálló vagyok, havi 44-45 ezer a GYED-em, meg 13.700 a családi. És slussz passz. És ebből fizetem a lakbért meg a rezsit, ebből élünk. Akkor most? Igen, ezt vállaltuk. És nem, nem lesz 70 ezer a GYED-ed, mert vonják belőle a TB-t és a nyugdíjat. CSP-vel talán, de nem azt kérdezted, hogy mennyit kapsz összesen, hanem hogy a GYED-ed mennyi lesz. A GYES mindenkinek ugyan annyi, azt a gyerek két éves kora után három éves koráig kapod, az kb. 23 ezer. Igen, ennyi. Ezért nem maradnak sokan otthon GYES-en, mert nem lehet belőle megélni. De dolgozhatsz mellette, és akkor is kapod abban az egy évben.
2008. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!