Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba bőre ha száraz, feltétl...

A baba bőre ha száraz, feltétlenül kenni kell valamivel, vagy elmúlik magától?

Figyelt kérdés
6 hónapos
2009. febr. 19. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónapos,és neki az arca volt nagyon száraz, és a DM-ben vettem Nívea Baby Soft krémet,kék tégelyben van,és csak 300 ft körül van,de nagyon jó. Azóta pihe-puha a bőre.Az arcát és a testét is kenem vele.
2009. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kend be valamivel. Magamból indulok ki, hogyha száraz a bőröm, viszket is. Gondolom ez nekik sem jó. Én fürdés után a mai napig kenem olajjal (jövő héten lesz 6 hós).
2009. febr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia! én a kicsimet heti egyszer kenem át oliva olajjal fürdés előtt. pár percet hgyom, hogy így olajosan rugkapáljon, játszon, aztán pancsi. fantasztikusan finom tőle a bőre (előtte sokszor kiszáradt és kenőcsökkel kentem). már én is kipróbáltam magamon és nagyon jó!! :)
2009. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kenni kéne, mert hajlamosít az ekcémára, ha hagyod.
2009. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Én is az olíva olajat ajánlom. Természetes, nem illatosított és nem allergizál. Esetleg a fürdővízbe is tehetsz pár cseppet.
2009. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem kenni kell. A száraz bőr akár ki is repedezhet főleg a hajlatokban. Nehogy megszenvedjen vele a kicsi. Javaslom: fürdés előtt maszírozd át az egész testét babaolajjal és utána fürdesd meg. Valami kevésbé irritálót kellene használnod, szerintem a Gabi mindenből jó minőség. Ez hátha elég. Ha nem akkor pedig babakrém.

Anyukám azt mondta, hogy az én öcsémnek volt iszonyú száraz a bőre, őt mindig tetőtől talpig be kellett kenegetni. A száraz bőr viszket is.

2009. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Egyetértek a 15.43-as hozzászólással. A száraz bőr ekcémára hajlamosít és éppen ezért szerintem illatanyag és színezék mentes gyógyszertári hidrofilos krémmel kend. Ha azt nem adják ki vény nélkül (nálunk nem minden patikában adják ki), akkor próbáld meg a Sanatopic nevű krémet. Én is ezt használom a lányomnál. Az olajozás nem feltétlenül jó, én inkább hidratálnám valamivel.

2009. febr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. febr. 20. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!