Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyit várhatok "el" férjemtő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit várhatok "el" férjemtől, hogy foglalkozzon (törődjön) előző házasságomból levő gyermekemmel?

Figyelt kérdés

Neki is van ugyanolyan korú azonos nemű gyermeke, akit az anyja nevel. Sajnos viselkedésproblémás, mentálisan nem igazán rendben levő gyerek. A kisfiam, akivel 3-an együtt élünk egy nyugodt, bárányka természet.

Iskolába jár (9 éves).

Időnként jól esne, ha a kisfiamnak segítene dolgokban, vagy akár magától odaülne, hogy együtt tanulgassanak.

Kezd eluralkodni rajtam az a rossz érzés, amikor látom, hogy a saját fiára, aki mellesleg borzalmas természet, mennyire gondoskodó viselkedéssel bír, képes fel-le ugrálni, katonásat játszani, játékból lövöldözni, fetrengeni, stb. amit a hétköznapokban nem tapasztalok...


2010. febr. 23. 15:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem várhatod el hogy apaként viselkedjen a fiaddal

Amikor összejöttél vele akkor társat akartál magadnak vagy apát a fiadnak?

2010. febr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%
Nem lehet, hogy lelkiismeret-furdalása van, hogy elhagyta a gyermekét, és így akar törleszteni, kompenzálni, netán ő is látja, hogy valami nincs rendben a fiával?Egyelőre ne kérd tőle számon, nehogy ez éket verjen közétek!
2010. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Sztem meg elvárhatod... Együtt éltek, Téged választott, tudta, hogy van egy gyereked. Persze természetes, hogy a fiához jobban húz, de attól még nyugodtan törődhetne a Te gyerekeddel is.
2010. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

amikor anya összejött mostohafaterommal,első az volt,hogy velem kitud e jönni normálisan...enélkül hozzá se ment volna,erre nyakam merném tenni

hiába nem vérszerinti gyereke vagyok,megkaptam mindent ugyanugy mint öcsém,aki már közös gyerek...

sztem jogos elvárás...gyerekkel együtt vett feleségül,akkor bánjon is vele normálisan,apa modjára

22/L

2010. febr. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
65%
És mi van a fiad édesapjával?Ő foglalkozik a gyerekkel?
2010. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is az volt a fő szempont, hogy hogyan jön ki velem az új férj-jelölt. Az első jelölt úgy elbukott, hogy csak porzott utána a beton, úgy ki lett hajítva. A másodikat apámként szeretem és ő is saját gyerekeként nevelt.

Nem tudom, mennyi ideje éltek így együtt, de előbb-utóbb sajátjaként kéne, hogy tekintsen a te gyerekedre - nálam ez lenne a normális.

2010. febr. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

Te tanulgatsz az ő gyerekével?

Az, hogy ki jön-e vele, vagy hogy apáskodik-e nem ugyanaz.

2010. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
22%
Bőven elég, ha nem szekálja a gyerekedet. Többet nem kell tennie. Tanulj te a gyerekeddel.
2010. febr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem az ő dolga, nem várhatod el tőle. Van annak a gyereknek vér szerinti apja is, akinek ez a kötelessége lenne, őt tessék ezzel szekálni. Többet nem várhatsz el tőle, mert ugyan a párod, de nem a fiad apja, ezt azért ne feledd!
2010. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem elvárhatod. És normális ember meg is teszi.

A vérszerinti apámat 7 évesen láttam utoljára. A nevelőapám meg még a saját lányával sem foglalkozott, nemhogy velem meg a tesómmal. Egy jó szava nem volt hozzám, mindig csak oltogatott.

Most pszichológushoz járok, mert férfigyűlölő lettem. Nem volt előttem pozitív apafigura, nem tanultam meg, hogy egy férfi szerethet feltétel nélkül, és nem tanultam meg tisztelni őket.

Igaz, hogy nem az igazi apja a gyerekednek, de a férjed, gyerekestül vett el, és egy család vagytok, nem pedig lakótársak.

22/L

2010. febr. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!