Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy hason fekve még nem...

Baj, hogy hason fekve még nem támaszkodik a tenyerére a babám nyújtott karral?

Figyelt kérdés
5 hónapos múlt, és ezt eddig még nem csinálta, igaz, hogy utálja a hason fekvést, így nem sokszor van úgy.Már átfordult hasról hátra, körben is forog, és ha hason van, már nyúl a játékért.De még nem támaszkodik a nyújtott karjára!Ez gond?
2011. márc. 9. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj , nem gond . Az Én lányom 5és fél hónapos ,kb 1 hete nyújtotta ki a karját hason,nyúl a játékokért de még a hátára nem fordult vissza egyszer sem . Nem egyformák a gyerekek.
2011. márc. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az lenne gond, ha teljesen passzív lenne, de úgy tűnik, nem az, hiszen már forog/fordul.

Haladjon csak a maga ütemében.

2 gyerekes anyuka

2011. márc. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Csak mivel első baba, mindig görcsölni fogok, kb. addig amíg nem szalad, és nem beszél:))

Szegénykém nagyon utál hason lenni, mindig sír, néha hagyom "szenvedni", mert csak így tanulja meg ezeket.

2011. márc. 11. 08:14
 4/8 anonim ***** válasza:

második vagyok:

Mindkét gyerekem utált hason lenni, én úgy csináltam, hogy naponta 3-4x hasra tettem őket, és amikor kiakadtak, visszaforgattam. Napról napra erősödtek, és hosszabb ideig bírták, eleinte csak két percig...


Mindent szépen megtanultak (már szaladnak :o)


De nem ezen múlik, egyik gyerekem mozgásfejlődése nagyon gyorsan ment, a másiké meg szép komótosan.


Barátnőm kisfia, aki egyidős kisebbik lányommal, már 3 hónaposan kinyomta magát (úgy ahogy Te "szeretnéd"), aztán fejlesztésre kellett vinni, mert 7 hónaposan még nem fordult.


Hidd el nem számít! Légy résen (de szerintem nagyon is azon vagy :o) , és észre veszed, ha gond van, és ebben segít az orvosi kontroll és a védőnő is.


MInden jót nektek!

2011. márc. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát az biztos, hogy résen vagyok, talán túlságosan is:)) És hasra vágom naponta 5-6-szor is, próbálom elterelni a figyelmét, de ha sír, megszakad a szívem.
2011. márc. 11. 08:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha bármiben bizonytalan vagy, inkább vidd el egy gyógytornászhoz. Inkább vidd feleslegesen, mint szükség legyen rá, és ne vidd sehová, csak későn. Hidd el, tapasztalatból beszélek.:(
2011. márc. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is gyógytornász vagyok:))csak nem Dévényes, és nem szakosodtam gyerekekre, így ehhez a részéhez nem értek.Elvileg ebben a hónapban kellene ezt produkálnia, de nem csodálkoznék, ha később, mert amennyit ő hason van, nem csodálom, hogy ezeket még nem láttam!Én már vittem volna, de a férjem ebben nem partner.Szerinte minden rendben van, feleslegesen aggódok, és ha nem csinálja most, akkor a jövő hónapban.Ha akkor se, akkor a következőben!Néha szeretnék ilyen laza lenni..de mindig van bennem görcs..
2011. márc. 11. 15:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak riogatni, de az én férjem is ilyen, sokáig hallgattam rá, aztán egyszercsak már nem tudott meggyőzni, és elvittem. Kiderült, már korábban sem ártott volna. Szóval ha te úgy gondolod, bármiben nem úgy halad, ahogy kellene, akkor inkább vidd el, gondolom, gyógytornászként van egy-két gyermekgyógytornász ismerősöd is, veszítenivalód nincs, ez az egy biztos. Utolsó voltam.
2011. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!