Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám még nem emeli...

3 hónapos babám még nem emeli hason a fejét, nem támaszkodik az alkarjára. Aggódom miatta, más is járt így?

Figyelt kérdés
Mivel tudnám segíteni a mozgásfejlődését?
2010. jún. 19. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Az,hogy még nem támaszkodik a karjára az nem baj....Az én fiam sem,viszont tartja a fejét.

A lányom sem támaszkodott ekkor,még is 4,5 hósan ült,11 hósan pedig már egyedül elindult.

A fiamnál kiderül.Tedd többet hasra a babád amíg neki nem kinlódás.A fiam sem szeret hason lenni,a hátán van.

2010. jún. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tegnap tudtam meg, hogy már emelnie kellene a fejét, tegnap is és ma is hasra tetük 5-10 percre. Hason alszik, így ilyenkor is felveszi az alvó pózt,de mivel nem alszik el, így egy idő után sír. Egyébként forgatja a fejét, egyre ügyesebben tartja akkor is, ha kézben van. 2 hét múlva megyünk olásra, ha addig sem csinálja, mindenképp szólok a dokinak.
2010. jún. 19. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam sem tartotta hason a fejét, és nem is támaszkodott a kezére 3 hónaposan. Ölben már 1 hónaposan tartotta a fejét, de hason nem akarta. Inkább üvöltött. A mozgásfejlődése mégsem volt megkésett: 6 hónaposan kúszott, 7 hónaposan felült, 8,5 hónaposan felállt és 10 hónaposan egyedül ment.

Szerintem ne aggódj, nincs semmi gond a kicsivel, de hogy megnyugodj, szólj a gyermekorvosotoknak, hogy nézze Ő is meg.

2010. jún. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3 hónapos és nem tartotta ő sem magát a karjára támaszkodva, mert kis buta volt és az egész felső testét akarta emelni, támaszkodás nélkül. Én azt csináltam, hogy hasra tettem és segítettem támaszkodni neki, beállítottam a kezét. 2 nap után megtanulta. Azóta már nagyon ügyesen támaszkodik és már hasról hátra is fordul. A védőnőnk is azt tanácsolta,mikor még nem támasztotta magát, hogy naponta 5x, 6x tegyem hasra és 5 percet hagyjam úgy (persze, csak ha nem sír) és megtanulja gyorsan.
2010. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam 4 hónapos múlt, és 2-3 napja támaszkodik az alkarjára. Eddig nem csinálta, sőt egyenesen ordított ha hason fekve raktam le a játszószőnyegre. (bezzeg aludni csak hason fekve hajlandó). A fejét csak pár pillanatra emelte.


Szóval e hét kedden voltunk a 4 hónapos oltáson, és a védőnő nézte volna hogy tartja a fejét hason fekve. Persze nem emelte meg a fejét csak pár pillanatra. Mondta is a védőnő, hogy ezt gyakorolni kéne, különben lehet, hogy gyógytornára kell majd hordani. Na azóta, mintha kicserélték volna a fiamat. Mintha megértette volna, mit mondott a védőnéni. Azóta olyan szépen nyomja kifele magát, és már át is fordul a hasáról a hátára.


Szóval szerintem még nem kell aggódnod. Tényleg próbáld meg minél többet hasra fektetni ha ébren van. De csak addig amíg nem sír. És ne evés után tedd hasra, mert lehet nyomja a pocakját, és azért nem tetszik neki. A másik ami még nálunk bejött, hogy ha hasra tettem, vele szemben én is lehasaltam, és beszéltem hozzá. Ha lent volt a feje, akkor nem látott, de hallotta, hogy valahol ott vagyok, így egy idő után elkezdett keresni, és emelgette a fejét. Most ha meglát, olyan széles vigyorral tud örülni, hogy majd megzabálom.


Ja én ringattam úgy is a kezemben, hogy hason fekve tettem az alkaromra. Így is "kénytelen" volt tartani a fejecskéjét. Persze ezt is csak rövid ideig, amíg nem megerőltető neki.

2010. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
NAgyon köszönöm a válaszokat! kicsit megnyugodtam. :)
2010. jún. 20. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!