Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam nem fogad el tápszer...

A kisfiam nem fogad el tápszert. Mit tegyek? Nagyon elkeseredtem.

Figyelt kérdés

ma voltam tanácsadáson az 5 és fél hós fiammal, és a doki megállapította, hogy már nem elég tápláló az anyatejci, mert nem hízott már eleget, és elég sápadtka is a vashiánytól.Azt mondta, hogy kezdjem hozzátáplálni. A gond csak az, hogy a picúr anyatejen kívül mást nem fogad el kanálból, még a SINLACot sem, minden kiköp.

Tanácstalan vagyok. Mit lehet tenni? Erőszakoskodni nem akarnék a kanállal.


2009. febr. 19. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem csinálj nagyobb jukat a cumis üvegen és pépesísd annyira,hogy át menjen könnyedén!próbálj picit a kanálra tenni,épp hogy!édes legyen!vagy csak mártsd bele az ujjad és hagyd,hogy leszopogassa!nálunk is voltak problémák!ja és ha kanállal adod,lássa,hogy te is eszel belőle,söt elöször egyél te 2-3kanállal,majd kínáld meg őt is
2009. febr. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megpróbálom.
2009. febr. 19. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
próbáltad a tápszert csőrös pohárból? Először az enyém se fogadta el pont ennyi idős volt. Aztán kipróbáltam így és pár nap után nekilátott falatozni. -Azóta is csak így eszi meg.
2009. febr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lehet sokan lepontoznak érte, de próbálj meg esetleg babáknak való gyümölcslét kínálni neki. hátha rákap az ízekre, és utána már megeszi a gyümiket is. Rá fog jönni, hogy a kanál mire való. Én például játék közben is odaadom neki a kanalat, hogy fogja meg, ismerkedjen vele, harapdálja. Már tudja, hogy az a szájába való. a cumisüveget is odaadom neki és a poharat is, akkor is ha nincs benne semmi hadd tapogassa, ne idegenkedjen tőle. Próbáld meg játék közben megismertetni vele, lehet hogy egyszerűen fél ezektől az eszközöktől, ne mtudja mit akarsz tőle:-)
2009. febr. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!