Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megunhatja, megutálhatja egy...

Megunhatja, megutálhatja egy kisbaba a tápszer ízét? Már nem tudok mire gondolni. , egyre kínkeservesebb az etetés.18 hetes, s kezdettől, növekvő mennyiségben eszi ugyanazt a tápszert.

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát az 1es tápok keserüek...nem csodálom h nem szereti.
2011. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy valami más baj van, de nem írod pontosan, hogy miért szenvedtek? Csak nem akar enni vagy esetleg fáj is valamije?

Megoldás lehet egy tápszer-csere, de ha eddig is ezt itta, akkor nem hinném, hogy egyszerűen csak megunta volna.

Amúgy mióta csinálja? Mert ha csak pár napja, akkor lehet, hogy esetleg a frontok miatt nem eszik, vagy fáj az ínye. Lányom kb. 1 hétig alig evett, de aztán visszatért az étvágya (szerintem az ínye miatt szenvedett az evéssel).

Kérdezz rá a védőnőnél vagy a gyerekdokinál, ha aggódsz!

2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Felnőttnek persze, hogy nem jó a tápszer íze, de egy babának még más az ízérzékelése. Itt nála nem ezzel lesz a gond.
2011. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Húha. Erre én is kíváncsi lennék!! Lányom két napja ezt csinálja.De a kezét viszont dugdossa a szájába. Vizet is iszik de egy idő után azt is kiköpi, szóval nem szomjas. Egyébként 3 hónapos. Nem lenne korai ez még fogzáshoz? Bocs h belekérdezek..:)
2011. jún. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Az ínye már fájhat attól még, hogy nem jön ki a foga.

Lányomnak is nagyon hamar elkezdődtek a fogzási tünetek, de csak 8 hónaposan lett belőle az első fog. Viszont az étvágyán meglátszódott.

2011. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az étvágyával talán nincs gond, mert előbb-utóbb megeszi, ami a cumiban van (azt amúgy egyértelműen jelezni szokta, ha már elég neki) Gondoltam arra, hogy türelmetlen, mert lassan csordogál a tápszer, lecseréltük a cumit, de ez sem vitt előrébb. Fekvő helyzetből ülőbe mentünk át, az is csak az újdonság miatt zökkentette ki a nyivákolásból. Fogacskát még nem érzek nála, de ő is hetek óta nyáladzik, gyömöszöli az öklét, meg mindent a szájába. Elfogytak az ötletek... :(
2011. jún. 16. 11:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Több tipusu cumit probálj ki,nekünk az avent jött be amin nem lyuk van hanem egy vágás(a variábilis) hiába nagyobbaknak valo,kisfiam ebböl evett csak.
2011. jún. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk 2x 1 hétig volt olyan, hogy minden etetésnél üvöltött. Nem tudtok mitől, de üvöltött éjjel - nappal. Akkor is ha anyatejet kapott belőle és akkor is, ha tápszert. Aztán ahogy jött elmúlt....


Nem lehet mindig mindent a fogakra fogni, mi 2 hónapja nyáladzunk és nincs fog. Az hogy mindent a szájába vesz, pedig a fejlődés normális része és nem a fogra utal.

2011. jún. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez ment, de sajna azóta sem eszi meg a tápszert. Mi elkezdtük a gyümölcsöket-zöldségeket, azt két pofára tömi, de a tápszert csak napi egyszer félálomban tudom esetleg beletömni, de van, hogy még így sem sikerül. Szerintem megundorodhat egy baba is. Nálunk felnőtteknél is van olyan, hogy valami, amit szerettünk egyik napról a másikra nem kell.

2011. jún. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kislányom is volt így ennyi idősen. Nem volt olcsó, de mi szinte az összes tápszert végig próbáltuk, mire elfogadott egyet (Beba). Nem szerette, csak megitta. Szerintem próbálkozzatok.

Aztán 13,5 hónaposan egyszer csak nem volt hajlandó többé inni semmiféle tápszert, tejitalt, de még a tejet sem. Ízesíthettem ahogy és amivel akartam, hidegen-melegen, sehogyan nem kellett. Vannak ilyen babák. Ezt mondta rá a védőnő és az orvos is.

2011. jún. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!