Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak születése óta...

Kisfiamnak születése óta könnyezik és váladékozik a szeme. Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Voltunk ma dokinál és azt mondta, hogy el kell vinni szakemberhez, aki kimossa a szemét, mert nincs nyitva a könnycsatornája. De ezt nem szívesen tenném.

Valaki volt már hasonló helyzetben, hogy nem vitte el? Volt következménye?


2009. febr. 19. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
jobban jársz ha elviszed. egy esetleg két háromkimosás és kész. be begyűlik és begennyed nagyobb baj. a babának is jobb ha hamar tul van ezen.
2009. febr. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

El kell vele menni szemészetre, kimossák. Ha mázlitok van akkor 1x vagy 2x kell csak!

Jobbulást neki :)

2009. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány hónapos a babád, a milyénk 5 hós volt amikor rávettem magam, hogy elvigyük, addig mindent kipróbáltam, de semmi sem használt, csak az átmosás. Mi magánorvoshoz vittük, aki egy perc alatt megcsinálta, és azóta semmi baja, ugyhogy érdemes!!
2009. febr. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak első évében 4x mosták ki a könnycsatornát, voltak különböző szemcseppjeink, de nem igazán használtak, aztán 1 éves korára kinőtte, már nem váladékozik a szeme!
2009. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
21:38-as, milyen maszekorvoshoz vittétek? Mi a neve és hol van?
2009. febr. 19. 21:44
 6/10 anonim ***** válasza:
A mi lányunknak is össze volt nőve mindkét könnycsatornája. Ezen a szemcseppek nem segítenek, gyermekszemész egy pillanat alatt kinyitja, és a probléma megoldódik. Igaz, h' nagyon sír a baba, de ez azért van, mert le kell fogni, és a szemét stabilan nyitva tartani. A mi szemészünknél a szülő nem is lehet bent, mert az egyébként fájdalmatlan beavatkozást csak megnehezítené. Bennem fel sem merült, h' ne csináltassuk meg, mivel én sem szeretnék egy évig csipásan, váladékozó, könnyező szemmel élni. Komoly fertőzés forrása lehet egyébként, ahogy előttem is írta valaki.
2009. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Dr. Sényi Katalin tel:201-6465, 0630-522-3719, cím: I.ker.Naphegy/ Tigris u.28. www.naphegyoptika.hu 6000 forint volt, de megéri, mert nagyon rendes, ügyes a nőci. Remélem tudtam segíteni.
2009. febr. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt orvoshoz viszed szerintem próbáld ki, hogy anyatejet csepegtetsz a szeme sarkába illetve azzal törlöd át a szemét naponta többször is. Nekünk ez bejött. Az én kisfiam szeme össze is volt ragadva a sok váladéktól, szegénykém nem is látott.Pár nap alatt teljesen elmúlt.Azóta sincs semmi problémánk vele.
2009. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, most még egy-két dolog van, amit még kiprobálok és majd meglátjuk
2009. febr. 19. 22:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, az én kisfiamnak is ilyen volt a szeme születésétől. Langyos kamillateával töröltem át naponta többször és kapott 3x1 szemcseppet - na ebből azért nem mind talált célba, mert mozgott mint egy sajtkukac. Két és fél hós korára szerencsére elmúlt. A védőnőm azt mondta, ha kb. 3-4 hóig nem múlt volna el, akkor kellett volna vinni ilyen beavatkozásra. Szóval az számíthat, hogy mennyi idős a babád.
2009. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!