Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem kell már pépesíte...

Mikortól nem kell már pépesíteni az ételt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hós, és még nem eszi sem a darabos, sem a villával összetört étrlt. Egyszerűen el kezd köhácselni, ne tudja rendesen lenyelni. Így még hígra pépesítek neki mindent. Van/volt vki hasonló helyzetben??
2011. márc. 11. 21:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves koráig pépesítenem kellett, amíg ki nem nőttek a rágófogai.
2011. márc. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnyugodtam :)
2011. márc. 11. 21:21
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is lassan ment,mig megszokta. Azért nem másfél évig,de kb 10 hósan kezdte elfogadni a darabosat. Ha megérett rá,majd megeszi.
2011. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerencsére én fiam már 8 hósan tömte a darabos ételt :)

én úgy kezdtem, h a pépesbe benne hagytam először csak 1-2 pici darabkát, majd többet, többet... és egyre nagyobbakat is. ma már krumplitörővel picit összetöröm, és eheti.

2011. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt ajánlják az orvosok,hogy már 6 hósan kell hozzászoktatni a darabos ételekhez,még akkor is,ha nincs még foga,mert az ínye elég erős,hogy a puha darabos ételt elrágja. Később már nehezebben megy.
2011. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kb. 10 hónapos korától ette a darabosabb bébiételt, amit én főztem azt pürésítenem kellett kb 1 éves koráig. Semmiről nem vagytok lemaradva :)
2011. márc. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ez több babánál hónapokig tartó folyamat lehet. Nincs szerintem olyan, hogy mikor "kell". Lehet szoktatni, rágni tanítani. Én kb 8 hónapos korában adtam neki kenyérhéjjat evés közben, akkor volt 4 foga. Szépen majszolta, rágcsálta, de a főzelék pépes volt. Aztán, amikor láttam, hogy már nem akarja egyben lenyelni, hanem tényleg rágcsál, kis kenyérfalatokat adtam neki, pl. vajasat, majd egy kis sonkát picire tépkedve, hogy azt egye. ez volt mondjuk az uzsonna, illetve néha kapott pár szem kölesgolyót. 10-11 hónaposan már minden nap ilyen szilárd jellegű vacsorát kapott, sőt, hagytam, hogy maga harapja a kenyeret, illetve a Medve sajtot. Persze figyeltem, hogy mekkorát harap.

ennek ellenére a főzelék még mindig pépes volt, mert nem ette meg másként. persze már nem volt krémszerű, de még kifejezett darabok nem voltak benne. Most 14 hós a lányom, a főzeléket még mindig nagyjából összetöröm, de vannak már benne darabok. Minden mást előszerettel harap, még a rántott husit is.

szóval nem kell ezzel kapkodni, ahogy a gyermeked elfogadja, kívánja. azt viszont úgy gondolom, hogy nem a főzelék darabkáival kell megtanulnia rágni, hanem egyéb étellel, legyen az puha zöldség, kenyérhéjj, buláta, kölesgolyó...stb. ezt meg azért gondolom, mert a főzelék nem egynemű dolog, van benne olyan, ami darabos, van olyan része amit nyelni kell. nekem az volt a tapasztalatom, hogy a lányom nem tudott ezzel mit kezdeni az elején.

2011. márc. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam kb 11 hós volt, amikor egyszer csak nem ette meg a pépes kaját, nem tudtam, mi lehet a baj, aztán anyósom jött rá zseniális ráérzéssel, hogy darabosan szeretné enni. Azóta semmit nem pépesítek. Neki akkor már 12 foga volt, most 18 hós és 16 foga van.
2011. márc. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én lányom 8 és fél hónapos.Ugyanezt csinálta,mint a tied!Doktornéni tanácsára adtam neki minden nap 2-3 kukit és azt szépen elrágcsálta.Ezt így csináltuk egy hétig.És utána semmi baj nem volt,elfogadta a darabos kaját.
2011. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
fiam egy éves korában kezdte elfogadnia darabost.minden nap próbáltam,öklendezett,hányt.aztán elkezdtek jönni a fogai,és megint turmixolni kellett.Aztán kijött a négy rágó,megint elfogadta darabost.Most megint turmixolok,1,5 éves,jönnek a szemfogai.Engem is zavar,mert a legtöbb gyerek gond nélkül eszi ennyi foggal a darabost,de aztán belegondolok,én sem szívesen rágcsálnék semmit,ha egyszerre jönne négy fogam és be lenne gyulladva az ínyem.Így szorgalmasan turmixolok.ez van
2011. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!