Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a lányom és nem hajland...

1 éves a lányom és nem hajlandó darabos ételt enni! öklendezik tőle. Még mindig pépesíteni kell neki. hogyan tudom rávenni arra, hogy rágjon? 6 foga van.

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
lÁttál már olyan ovist, aki pépet evett? :) ugye nem? Addigra ugyis menni fog valahogy, ne aggódj! Tudom idegesítő, föleg hogy az ismerős babák már 10 hósan almát kockára vágva rágnak vagy sajtkockát majszolnak, de ő is fogja majd tudni. Talán annyit lehet csinálni, hogy a pépes főzibe egy-két apró darabot mégis hagysz. Ha öklendezik, ráturmixolsz, semmi gond , próbálod másnap. Előbb-utóbb meg fogja szokni.
2009. aug. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdemes a főzi kisebb darabokat hagyni, előbb utóbb rájön, hogy azt is meg lehet enni. Adj a kezébe puhára főtt répát vagy krumplit. Először lehet, hogy csak játszik vele, de rá fog jönni, hogy hogy is kell megenni.
2009. aug. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az extrudált kukoricapehely(kuki)a nyerő:azt már hányás nélkül le tudja nyelni a lányom.Egyenlőre még csak ezt tudja majszolni,remélem később más is menni fog.Ő 10 hós,8 foggal.A krumplitól még ő is öklendezik:(
2009. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi.

hát igen, aggaszt, hoyg más babája már vígan elnyammog egy egész kiflit, az enyém meg csak turmixolt kaját hajlandó enni.

2009. aug. 18. 11:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Próbáltad már, hogy kisebb kifli darabokat adsz neki. Én 10 hónapos kezdtem el adni neki, aztán babakekszet és szép fokozatosan megtanult rágni. Főzeléket 1 éves koától eszi darabosan. Ja és a gyümi darabokkal is próbálhatod, először a pohábbal pl: banán. Add a kezébe és hátha megjön az ihlete. És ne félj attól, hogy félrenyel, ha neán mégis fordítsd fejre, egyből visszajön. Sok sikert!
2009. aug. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 15 hónapos és csak szopik. Nem fogad el mást,csak öklendezik.Azt olvastam,hogy vannak babák akiknek érzékenyebb a torkuk és attól is öklendezhetnek darabos ételnél.Az első válaszolónak pedig az én problémámból kifolyólag hallottam olyan kislányról,aki most megy oviba,de csak bolti tejet hajlandó meginni.Semmi mást,semmi darabosat.Persze ritka az ilyen eset mint a miénk.Kitartást neked és próbálkozz sokat.
2009. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1.vagyok:ha 3 évesen valaki csak a tejet issza meg, oviba bajosan veszik fel, az tuti. Szerintem ritka az ilyen. Ha ovoda előtt ilyen gond lenne, egy gasztros orvos bizonyára tud segiteni, mert ez már komoly gond 3 évesen, de a kérdező babája még pirinyó, anyukája meg ügyes és meg fogja szépen tanitani a darabos hamit megenni:)
2009. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, aranyosak vagytok :)
2009. aug. 18. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!