Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg hozza szokik a baba,...

Tenyleg hozza szokik a baba, ha homerovel segitek neki kakailni?

Figyelt kérdés
KIsfiam 10 hetes, tapszeres, nem tud egyedul kakilni. Nincs szorulasa,megis csak akkor kakil, ha segitek neki. napokig szenved (3-4 napot mindig varok),nyog, vorosodik a feje, latom, hogy probalkozik, megsem tudja kinyomni, pedig egyaltalan nem kemeny a szeklete. A doktorno azt mondta ne homerozzem, mert 1 evesen se fog egyedul kakilni. de akkor nezzem ahogy szenved? mar ugyeleten is voltunk egyszer, ott megszelcsoveztek, mert mar enni se akart, es egesz nap sirt, utana kutya baja sem volt, ahogy kikaksizta magat.
2009. febr. 20. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Hát igaza van dokinak, mi az h nem tud egyedül kakilni??mármint elhiszem de azért ez egy reflex, s ennek fejlődnie kell, nem pedig neked segíteni.lehet már most hozzászoktattad ehez azért nm tud egyedül...s mikor kezdted ezt csinálni vele, s miért??nekem is volt h kicsit nehezebben ment neki, de akr megtornáztattam s kész...sose hőmérőztem meg
2009. febr. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos a dokinak igaza van, hozzászokhat. Én azt csináltam, hogy vettem a gyógyszertárban glicerines kúpot és abból kapott egy negyedet. Kb. ő is ennyi idős lehetett, de ő anyatejes. Most 3 hónapos és nincs gond a kakival, beindult neki szépen. Barátnőm mesélte, hogy Ő szokta adni iker fiainak az infacol-t (dupla adagban) és 2 nap után az is segít kakilni.
2009. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Én is hőmérőztem, de nem szokott hozzá most 5 hós és kakil egyedül. A hozzátáplálás is jót tett.

Üdv.

2009. febr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Szia! Én fél órája szélcsöveztem meg 9 hetes babámat, mert iszonyatos hasgörcse volt. Nekünk a doktornő adta, ha gond van használjuk. Eddig kb.3x használtuk,mert muszáj volt, pedig minden nap van széklete.Szerencsére ma is sikerült. Mindig tényleg nem szabad, de néha igen. A gyógyszertárban lehet kapni, ha gondolod.
2009. febr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én totál nem vagyok ilyeneknek a híve...van gyógyhatású készítmény is amit lehet neki adni.
2009. febr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

koszonom a valszokat mindenkinek!

Mi is kaptunk gyogyszertari keszitmenyt, de mint irtam, nem az a baj, hogy kemeny a szeklete, hanem, hogy valamiert hiaba erolkodik nem tudja kinyomni. egyebkent nem szoktattam hozza, 6 hetes koraig semmi gond nem volt, aztan kezdodott. mikor 4 napig nem jott ki neki, es mar enni sem volt hajlando, eloszor orvoshoz mentunk, es ott megszelcsoveztek, de az a kaka sem volt kemeny. azota sem megy neki, most is mar 4 napja semmi, pedig probalkozik.

2009. febr. 20. 13:44
 7/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg enyhe kamillateában csinálni a tápszert,nagyon sokat tornáztatni hasra fektetni,ha szereti.

Én is egyszer-egyszer ehhez a megoldáshoz nyúltam,de nem állandóan,mert valóban az nem jó.Persze utána megkönnyebbül,kérdezd meg a dokinőt nem adhatnál-e esetleg kúpot ilyenkor,ha semmi nem válik be.

2009. febr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg megtornáztatni,nekünk ez bevált.A lábacskáit nyomd fel a pociáig,és egy picit tartsd ott,csinálhatsz ilyenkor kis körzéseket a lábikójával.Lehet finoman "bicikliztetni" is egyik láb majd a másik.

Remélem elég érthetően leírtam!

2009. febr. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Mi is ugyanigy vagyunk lécci irj nekem privit szeretném veled felvenni a kapcsit vagy ha van msn.ed lécci vegyél fel cimem:szexybarbi@hotmail.com
2009. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a szélcső sajnos mindig használva volt, de hasfájás miatt!!A pukikat kihozta. Kaksi ügyben hasonló volt, folyékony és mégsem tudta kinyonnoi. Nekem a laktóz szirupot ajánlották/laevolac/mert ez nem szívódik fel, csak cukor....Most 6 hós és a hozzátáplálástól van magától kaka. 4. nap után adtam neki laktózt, a kamilla cukorral ugyanaz, csak valszeg kevés cukrot fogsz hozzátenni és nem sikerül a kaki érdemes inkább ezt adni.
2009. febr. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!