Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babánk 6 napos, és 4 napja...

A babánk 6 napos, és 4 napja nem kakil. Ezelőtt is csak a bélsár jött ki. Cicizik is és a tápszert is eszi rendesen, de kaki nem jön. Mit lehet tenni egy ilyen kis babánál?

Figyelt kérdés
Tudtok megoldást? Már elég sokat sirdogál is, szerintem szegénynek fáj a hasikája is!
2011. márc. 11. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
huuu szerintem szólni kéne dokinak.De hogy engedtek úgy haza a kórházból, hogy nem volt "normális" kakija?Nekünk ez feltétel volt, hogy hazamehessünk.
2011. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát,ott volt némi magzati bélsár a pelusban.De amióta itthon vagyunk, megy a hami, minden, de a kaki nem akar jönni. A dokinő szerint világos barna, krémes lágy kakinak kellene jönnie a tápszertől és az anyatejtől. De egyelőre semmi!!:-(((
2011. márc. 11. 22:10
 3/13 anonim ***** válasza:

oh szegényke :(

hát ilyenkor még napi 6-7 kaki is szokott lenni, elhiszem, hogy bántja a pocakját :((((


biztos kell a tápszer? mert ahogy írod, szopizik szépen, lehet ha el tudnátok hagyni megoldódna. az sajnos okozhatja :(


ha felébred babád, vedd le róla a pelust és popiba mérd meg a hőmérsékletét. jól krémezd be, kis vazelinnel vagy ami van. mikor méred neki, nagyon finoman mozgasd a lázmérőt. ez általában szokott segíteni :)

ha ez se segít, csinálhatsz kamilla teát, ngyon gyengén, 5 percig főzd. 1 decibe tegyél kis kanál cukrot, ez is meghajtja.

vagy ha semmi, párodat küldd le a patikába, van kúp glicerínes kúp a neve, de kérdezzétek meg, hogy egy hetes babánál használhatjátok e!

ha ez se akkor ügyelet! kap beöntést :(

2011. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*csinálhatsz kamilla teát, nagyon gyengét!
2011. márc. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Lehet 1 hetes babának kamilla teát adni? Ugyanúgy cumisüvegben?

Ha lázmérőzöm a popsiját,akkor babakrémmel kenjem be a végét vagy babaolajjal?

2011. márc. 11. 22:28
 6/13 anonim ***** válasza:

babkrémmel kend be! csak ne hámosítóval


szerintem lehet adni neki pár korty teát de ha felhívod az ügyeletet ott megmondják. én a 3 heets babámnak adtam először orvos tanácsra.

2011. márc. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Lázmérőzd meg, annál gyorsabb módszer nem létezik. Bedugod a lázmérő végét, és körkörösen mozgatod, ezzel ingerled a záróizmokat. Tuti kakit eredményez.

A kamilla teával pedig csak óvatosan, mert folyamatosan adni nem szabad, ugyanis kiszárítja a beleket hosszú távon, és csak még nagyobb székrekedést okoz.

2011. márc. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

igen, ez így van, nem szabad 3 napnál tovább adni a kamilla teát mert szárítja a beleket, ezt tényleg nem írtam.


de egyszer-egyszer azért nyugodtan lehet csak tegyél bele cukrot az erjedési folyamat miatt!

2011. márc. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát, megnézem milyen babakrémünk is van itthon.Lehet hogy hámosító.Igazából nincs is ráírva, csak annyi hogy "babakrém" :-) A gyerekorovos írta fel,amikor hazajöttünk a kórházból. Szerinted azt kenhetek a végére?

Oké,a teát mindenképpen megkérdem a védőnőtől vagy a dokitól,hogy javasolja e. Egy tény, hogy tegnap egy picit meglázmérőztem,és rögtön kakált,de még mindig a magzati bélsár jött,holott ma egy hetes a gyerek,és már igencsak sok szopin (tápon) vagyunk túl. Kicsit kétségbeejtő, hogy egyre többet fog sírni,és ez érthető is, ha fáj a hasa a "nemkakilástól".

2011. márc. 12. 08:16
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintetek lehetne glicerines kúppal próbálkozni egy 1 hetes babánál?(a kaki beindítása végett) Ha igen,akkor lehet recept nélkül kapni a gyógyszertárban? Köszi a válaszokat!
2011. márc. 12. 11:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!