Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mossátok a babák fogát?

Mossátok a babák fogát?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat várok!
2009. febr. 20. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ a baba alatt mennyi idős kort értesz. az én fiamnak 5 hónaposan bújt ki az első foga, néha áttörülgettem a xilites kendővel. 6 hósan kapott először szilárd ételt, akkor már napi rendszerességgel törülgettem. Na jó, néha ki-kimaradt egy nap, ha "hülyén" jött ki az elalvás este.

Fogkrémet kb 15 hónaposan kezdtünk el használni, akkor már puha sörtéjű babafogkefével. kb 10 hónapos volt mikor a DM-ben vettem egy 3 db-os készletet, ebben van a korához és fogai számához megfelelő fogápoló.

Most két éves, szeret fogat mosni, de elég nehezen viseli hogy rendesen megmossam. Néha lezárul az egész egy-egy húzással. Remélem nem okoz majd ez gondot és hamarosan nagyobb kedvet is kap hozzá. Állandóan szalad és nem bír annyit várni, hogy jól megsúroljam.

2009. febr. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, kislányom most 7hónapos de még nincs foga, viszont mivel már szilárdat is eszik minden este fürdetés után áttörlöm a száját bórax glicerines fülpiszkálóval.Nagyon szereti.:) Ha kibujik a foga jöhet a fogkefe is.
2009. febr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiamnka 6 hónapos korában bújt ki a két elso foga, azóta kb. kéthavonta 2. Most 11 hónapos, 7 fogacskája van.

Eleinte bevallom, nem mostam neki, nem is nagyon engedte volna, hogy hozzányúljak. 10 hónapos volt, 6 fogacskával, amikor vettem fogkefét, megprobáltuk, és azóta reggel-este mossuk. Nyilván nem olyan alaposan, mint magunknak, hanem ahogy hozzáférek, de az is fontos szerintem, hogy szokja, reggel este való a fogmosás. MOst ha meglátja a fogkefét, már tátja is a száját:)

2009. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
18 hós kisfiamnak 12foga van, "mum:első fogkefém"-et használjuk Colgate baba fogkrémmel!
2009. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi 10 hosak vagyunk, egy fél foggal és minden este mossuk!
2009. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!