Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó-mászó babák anyukái!...

Kúszó-mászó babák anyukái! Milyen időközönként mossátok fel a lakást? Nem féltek, hogy megfázik a kicsi a kövön? Mit adtok rá?

Figyelt kérdés
Nálunk kő van mindenhol, és pár napja birtokba vette az egész lakást a kisfiam. Már nem megy a padlófűtés, és hiába van 24-25 fok a lakásban, félek, hogy megfázik a kövön. Ha nagyon felöltöztetem, akkor meg leizzad. Anyósom szerint ebben az időszakban járókában a gyerek helye, de én nem szeretném ott tartani. Ti hogy csináljátok?
2010. máj. 13. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én másnaponta mosok fel, kb: 1 hónapja övé a lakás a fürdő kivételével, eddig még nem fázott fel, elég vastag a pelus, hogy felfogja. Ma pl: body, zokni, és kantáros vékonyan bélelt naci van rajta. Járókában is van, amikor nem kell láb alatt lennie, vagy nem tudok rá figyelni pl: porszívózás, vasalás közben. Most 10 hónapos és nagyon szeret a lakásban mászni vagy egy labdát, kockát kergetni:))

2010. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A mi babánk még nem mászik ugyan, de én nem raknám a hideg kőre semmiképpen. Nincs olyan szobátok, ami viszonylag nagy és tudtok neki legalább ideiglenesen szőnyeget lerakni neki oda? Még a parketta szőnyeggel is jobb, mint a kő.
2010. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hetente egyszer mosok fel, ahogy eddig, végülis nincs kosz, nem járkálunk be cipővel, nálunk is járólap van, és azon mászkál, ül, stb. ha hideg nagyon a kő, adok rá plusz harisnyát is, amúgy nem csinálok belőle nagy ügyet. járókába csak akkor teszem, ha dolgom van, mert sajnos nagyon utálja :)
2010. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az lemaradt hogy 9 hós. Nem fázott még meg így, szerintem ha jól felöltözteted akkor nyugodtan lehet a kövön, meg hát egy mászó babát nem is lehet távol tartani tőle...:)
2010. máj. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én sem tartottam járókában a babámat, amerre mentem, kúszott-csúszott utánam mindenhová. Persze nálunk is kő van, sajnos padlófűtés nélkül. Turiban vettem neki vastag (hagyományos, belül bolyhos) mackónadrágot, adtam rá egy vastagabb zoknit és kész. Sosem fázott meg.

A követ pedig a baba érkezése előtt is és azóta is mindennap felmostam/mosom minden helyiségben, ez szerintem - átlagos család átlagos szennyezése mellett - több mint elég.

Nekem is mindig meg akarta anyósom szabni, hogy mit hogyan kell csinálni (az én anyukám már régen nem él, így duplán igyekezett irányítani), de én mindig csak meghallgattam, bólogattam, aztán mindent úgy tettem, ahogy jónak láttam. Hallgass te is bátran az anyai ösztöneidre, te ismered a babádat, biztos, hogy jó döntést fogsz hozni!

2010. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattatok! Remélem hamarosan mászni fog, akkor mégsem az egész teste fog érintkezni a kővel. Meg csak jön már a nyár is. Amúgy 7.5 hós a kisfiam, és csak pár napja vándorol le a habtapiról, de ha 1 percre nem figyelek, rángatja a virágállványt, rágcsálja a lábtörlőt, a papucsokat, szóval új még ez a helyzet, alkalmazkodni kell hozzá.
2010. máj. 13. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
2-3 naponta mosok fel. kis ujjatlan trikó, vékony. Arra egy vékony hosszú ujjú, harisnya, kisnadrág és zokni. Nem fázott még fel. 6 hónaposan kúszott, utána kutyázott. Holnap lesz 7 hónapos és már felül egyedül. :) A mászás is alakul már.
2010. máj. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is gondom volt a kővel és vettem 1 bébikompot. Azt hiszem ez volt a legjobb megoldás.
2010. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!