Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babának lehet kamillat...

3 hetes babának lehet kamillateát adni?

Figyelt kérdés
Filtereset vagy magát a kamillát? Hogyan készítsem el?
2011. márc. 13. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Én adtam neki. Filtereset úgy készítettem el, hogy felforraltam a vizet, és leforráztam a filtert, 2-3 percig hagytam benne állni letakarva. Langyosan adtam neki.

Én akkor is adtam neki, amikor nem tudott kaksizni, csak akkor kell bele cukor. Attól függ, hogy miért akarod neki adni.

Egyébként azt mondják, hogy nem szabad sok kamillateát adni neki, mert szárítja a beleket.

2011. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mért akarsz adni?Ha csak anyatejet kap akkor nem kell neki kamilla és semmilyen más tea.

Ha pedig kap tápszert is akkor csak forralt-lehűtött vizet adj neki.

2011. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ha adsz is keveset -nagyon világosra, 1-2 virágból főzni
2011. márc. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Lehet adni,csak nem látom értelmét.Ilyen picinek semmi szüksége kamillára.Teljesen kielégíti az igényeit az anyatej.Persze majd írják,hogy Ők adtak meg tettek bele pici cukrot,nem lett semmi baja.stb.

Én nem adnék teát ilyen picinek és nem is adtam és nem is lett baja a kisfiamnak.

2011. márc. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tud kakilni, csak szelel és fáj a hasa. :(
2011. márc. 13. 20:16
 6/10 anonim ***** válasza:
semmiképpen se virágból készítsd, mert arra allergiás lehet.
2011. márc. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ha virágból csinálod egy eknal tegyél 3-4 deci vízbe és jól forrald ki, 5-6 percig! aztán hűtsd le, cumisüvegbe tegyél 1 decit és 1 kiskanál cukrot.

a filterest nem tudom hogyan kell készíteni, szerintem az elég ha forralt vízbe kicsit belemártogatod.


3 napnál tovább ne adj kamillát mert szárítja a beleket!


a másik hatásos módszer a lázmérés, kicsit mozgasd a popijában, attól nyomni fog :)

2011. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!!!
2011. márc. 13. 21:04
 9/10 anonim ***** válasza:

az lehet, hogy annyira jól feldolgozza az anyatejet, hogy nincs "annyi, hogy kakiljon," csak 3-4naponként -ezt mondta nálunk a gyerekorvos, amikor hasonló volt a kicsinél. (Bezzeg 4 naponként aztán! teljes ágyneműcsere is) A hasfájás - 3 hónap után elmúlik, a hasfájós babák addigra "megjavulnak". Arra nagyon kell vigyázni, ne egyen a szoptató anya puffasztó ételt, mert minden átmegy a tejbe. Bármilyen tea: csak nagyon világos, enyhe lehet!

üdv,sok türelmet erőt a picihez!

2011. márc. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csak egy érdeklődő válasza:
Nekem 2 hetes a kisfiam és sajnos nincs már anya tejem ezért tapszert adok neki de mellette itattam vele a kamilla teát és folyamatosan Visza jött neki a tápszer lehetséges hogy attól hányok? Előre köszönöm a választ
2021. dec. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!