Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 és fél hónapos babám pár...

8 és fél hónapos babám pár napja kezdett el kúszni. De még nem ül meg magától csak pár másodpercig. Az baj?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmi sem baj, amit magától csinál.
2011. márc. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy baj. Az én kisfiam 6 hónapos korában kezdett el mászni és akkor próbálgatta az ülést. 6 és fél hónapos korára meg tanult ülni. Nővéremnek a babája 9 hónaposan mászott, és 10 hónaposan ült. Minden baba másképp fejlődik.
2011. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj, a kúszással szépen megerősödnek a hátizmok, nem kell siettetni, amikor elég erősek lesznek az izmok stabilan fog ülni. A barátnőm kisfia és az enyém is 8 hónapos, az én fiam kúszik, mászik, felül térdelésből, feláll, sőt az ágy mellett elég instabilan ugyan, de lépeget, az övé pedig most kezdi a mászást, nem tud még ülni, felállni, állni és még sincs lemaradva a szakemberek szerint. Viszont az ő fogzása már hetekkel ezelőtt elkezdődött, az én fiamé meg csak most bújt ki a héten.
2011. márc. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem baj! Ne aggódj!

Nálunk is így volt. Ha van hintátok, gyakran tedd bele, fejleszti az egyensúlyérzékét! Vagy ha babakocsival sétáltok, tologasd ilyen-olyan terepen. (kavicsos, stb.)

Valamint lejtőn föl-le.

2011. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!