Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 3 hónapos a kisfiam. Csak...

Ma 3 hónapos a kisfiam. Csak pár másodpercig tartja a fejét hason, azt is inkább hátizomból. Ez így jó ugye?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden babának más a mozgásfejlődése, ő meg annyit eszik, hogy mikor alváshoz leteszem hasra már nincs kedve nézelődni.Ha meg korábban teszem hasra, akkor kijön belőle a tej...

De már emelgeti azért a fejét, teszek elé játékot is, hogy motiváljam, és inkább hátizomból emeli.Ja és csak ha van kedve...ha nincs akkor cigánykerekezhetek is előtte, akkor is csak nyöszörög, hogy fordítsam meg:/

De azért kitartó vagyok:)

Van még valaki, akinek 3 hónapos babája nem tartotta ki a fejét a kezével?

Meg mikor háton van, akkor is húzogatja a kis lábát, meg néz oldalra, de fordulni még nem fordul.


2011. jan. 16. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ebben a korban még mit vársz tőle? Bízd,rá,hogy mikor fordul hasra. Arra még várhatsz,hogy a fejét a kezével együtt emelje. Még a megfordulás is ritka 3 hósan.
2011. jan. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A babák átlagban 4.5 hós kortól fordulnak át, de még olyan is van, aki 6 hósan.A kezét is akkor nyomja fel, kb. amikor már átfordul.Nem vagytok lemaradva semmiről.Én kisfiam is utált hason...Azóta imád, amióta egyedül átfordult hátról hasra.Attól kezdve így alszik.

Nem kell siettetni a dolgokat, minden alakul magától...

2011. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
oké, bocsi a buta kérdésért, első baba és mindig mondják, hogy tegyem többet hasra, na de nincs szívem, mikor játék közben nem szereti...
2011. jan. 16. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Nézd az én babámnak nyaki hypotóniája volt, ez izomgyengeség a nyakban és 6 hetesen tartotta fejét. Szerintem kéne tartania a fejét 3 hónaposan már.

Forognia még nem kéne. a kicsi meg szerintem már 3 hetesen tartotta, jó mi rágyúrtunk erre, mert a nagyobb igen megijesztett minket.

Én mindenképp megmutatnám szakembernek, mert ők meg tudják mondani mi az oka. Lustácska, később fejlődik esetleg hípoton. És minél előbb, mert nekünk születése másnapján már csináltak neurológiai vizsgálatot, elkezdtük a tornát és semmi nem maradt vissza 6 hetes korára behozta a társait. De minél később kezded a kezelést, annál valószínűbb, hogy gondok lesznek a nagymozgásnál, beszédnél.

Mutasd meg egy neurológusnak, gyógytornásznak és ők tudnak pontosabbat mondani.

2011. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem 3 hónaposan kellene tartania a fejét hasonfekvésben. Az én kicsi fiam most múlt 4 hónapos, bár ő már 10 naposan tartotta.
2011. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De tartja a fejét, csak nem nyomja ki magát, nem?
2011. jan. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Pontosan mit csinál és mit nem???


Tartania kell a fejét, átfordítani is, de kartámasszal kinyomnia magát még nem kötelező.

2011. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
persze!!tartja a fejét, csak nem teszi úgy maga alá a kezét, és nem nyomja ki!amúgy tartja.
2011. jan. 16. 11:54
 9/11 A kérdező kommentje:

szóval hason fekvésben felemeli a fejét, de hátizomból, nem a keze segítségével, vagyis nem nyomja ki magát a kezével.

Meg hason át is fordítja egyik oldalról a másikra.

A kérdésem a kézzel kitartásra vonatkozott.

2011. jan. 16. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:
teljesen jó így!! :)
2011. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!