Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora terpeszpelust hord...

Renibaba25 kérdése:

Mekkora terpeszpelust hord egy 12 hetes baba?

Figyelt kérdés

ma voltunk csipőultrahangonk terpeszpelust és tornáztatást javasoltak, d eolyan nagynak találom a pelenka méretét, 5-7 kg-os gyereknek a 3-as számut kaptuk (babám 5,09kg) és a pelus 15,5 cm széles.

ja és kinek milyen tornát javasoltak le tudnátok irni?


és még valami egy kicsit a fejét is balfelé tartja szinte állandóan, erre valami torna javaslat?

a héten elvisszük emiatt is fejlődésneurológushoz, de addig is ha van ötlet


2011. márc. 14. 14:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is csípő illetve nyaki problémákkal született. Őt már a kórházban tornáztatni kellett. Lábacskáit körözni és sokat bicikliztetni. Naponta legalább 6x csináltuk, terpeszpelust 62-es méretet kaptunk, de annyira nagy volt, hogy szinte még a ruhán kívül is lötyögött rajta. 3,5 hónapos korára jött rendbe a csípője.

A nyakával nem tudom mi lehet, nekünk torticollis volt és nyaki hypotónia. Fel kellett ültetni úgy, hogy Ő maga húzza a fejecskéjét, pár másodpercig megtartani, majd szép lassan visszaengedni, hogy ilyenkor is tartsa. És fordítani kellett neki. Legalább 3 hétig csak lógott a feje, majd egyre szebben tartotta, és ez is úgy 4-5 hónap alatt teljesen elmúlt.

Én azt gondolom, hogy önkényesen ne állj neki tornáztatni, majd megmutatják, hogy hogyan kell. Nehogy többet árts, mint használj addig, amíg nem tudod mi a baja a picinek.

2011. márc. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. A mi babónk 12,5 cm széleset hord/ott és 99%os rendbenlevést állapítottak meg a 3 hónapos kontrollon. Ez a gatyó ilyen kantáros fajta és a mérete is úgy van mint a babaruháké (a miénk 62es volt, de össze kellett varrnom :S). Már csak éjszaka kell hordania. Ami a tornát illeti: nem mutatta meg neked a doktor/nő hogy hogy csináld? Nekem megmutatta, de ő is az ultrahangos vizsgálat alapján dönti el sztem, hogy milyen szögben kell tornáztatni a babó lábikóját.
2011. márc. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!