Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónaposom még nem beszél...

16 hónaposom még nem beszél semmit, és úgy érzem, érteni sem ért semmit. Aggódjak?

Figyelt kérdés

Apa,pápá,vau,háp-háp,kígyó-ssssz,oroszlán,farkas hangokat tud.

Nem szabadra reagál,de van h nem tud ellenállni.

Még mindig mindent a szájába vesz.

Ami érdekli,arra van esze,ami nem érdekli,arra nincs.


2011. márc. 15. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
?szerintem a leírtak normális reakciók.beszélgess vele játszatok ha vevő rá.beszélős játékok esetleg babatévé amin énekelnek.minden esettre szerintem semmi gond nics vele
2011. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Enyém 17 hónapos, de Ő is itt tart.

Mondjuk majdnem mindent megért, de beszélni nem akar.

Biztos, hogy a Te babád is érti, max ahogy írtad a végén, nem érdekli:-D

2011. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 15 hós és ő is csak azzal foglalkozik ami érdekli. Ilyenkor már majdnem mindent megértenek, a tied is biztos. Én pl mindíg tudom hogy mit akar mert annak ellenére hogy nem beszél megérteti magát. Énekelj, mondókázz neki sokat. Amúgy az enyém se veszi figyelembe a tiltást mindíg, bár mostmár egyre jobban. Szerintem semmi baj a gyerkőcöddel
2011. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az enyém sem tudott többet ennyi idősen. Kb ezek voltak a szavai: mama, papa, anya, apa, vava, egy, baba, cccc (cica)

18 hónaposan volt 20 szava, amire a fejlődésneurológián azt mondták, hogy teljesen rendben van, életkorának megfelelő. Most 22 hónaposan rengeteget tud már mondani, szavakat kapcsol.

2011. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem ne aggódj, van olyan baba, aki még ennyit sem mond. az én lányomnak 3 szavas szókészlete van vagy már 2 hónapja, de nagyon sok mindent megért. Próbálgasd, hogy miket ért meg, szerintem meg fogsz lepődni. ilyenkor megértik már, hogy "kérem", "vedd fel", " tedd le", "fogd meg", "húzd" pl. a kezét ki a pulóverből...stb. ha ezeket megérti, biztos nincs baj.
2011. márc. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!