Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Ugye ne aggódjak?

Mit tegyek? Ugye ne aggódjak?

Figyelt kérdés

A kisfiam most 6 hónapos.A dokinőnk 3 hónapos korában azt mondta gyenge a nyakizma és ha hasra tettük nem emelte a fejét.Azt mondta vigyük el gyógytornászhoz.El is vittük és 2 hónapig jártunk.2hónap alatt annyit értünk el,hogy most már ide-oda mozgatja a fejét és pár másodpercig meg is tartja.Viszont még egyáltalán nem forog se hasra se hátra.Azt mondta a gyógytornász,hogy tegyem minél többször hasra és tornáztassam.Majd elmentünk a fejlődés neurológiára a korházba ott pedig azt mondták,hogy nem igazán használja a jobb kezét és ez a késöbbiekben a mászásnál hátrány lehet.A vizsgálatok után szintén mondtak pár gyakorlatot amit otthon kell csinálnunk napi 4-szer) és kiemelték a hasra tevést is.Amivel nem is lenne semmi baj csak,hogy egyedül vagyok egész nap a babával és persze én szeretném a legjobban azt,hogy meg legyen a napi négy torna(azt mondták csakis úgy ér valamit a torna,hogy megvan a 4 alkalom)de akkor ki csinálja meg az otthoni dolgokat.Tudom,hogy nem ez a legfontosabb hanem a kicsifiam de azért elhanyagolni sem szeretném a háztartást.Napi 1-2 gyakorlás az meg van de sz-tem az kevés vagy nem?Most mit tegyek???

Ui:Hozzáteszem szerintem semmibaja a jobb kezének mert szépen fog,átrakja egyik kezéböl a másikba a játékot csak ugye az embert szeretik riogatni.Vagy tényleg ekkora a baj?Jól akarom csinálni csak néha olyan nehéz.


2011. okt. 18. 11:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

ha jól akarod csinálni akkor csináld!

most én meglepődtem, 4x kell tornáztatni de te csak 2x tornáztatod mert a háztartás na meg a netezés... és mondjam azt, hogy minden oké, a babád nincs lemaradva és szuper gyorsan utoléri magát.

hát tudod én magasról sz.rnám le a háztartás és tornáztatnám a babám.

egyébként is mindig vele voltam mikor ébren volt, a többit meg bőven meg tudtam csinálni amíg aludt. igaz nem ültem fél nap a neten megnyugvást keresve de hát mindenkinek megvan a fontossági sorrendje

2011. okt. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Ha 4-szer kell tornáztatni, akkor 4-szer, és nem 2-szer. Nem hiszem hogy alkalmanként órákig kellene ezt a tornát csinálni. És igen, tennék én is a háztartásra! A gyerek az első!!! Vagy nem?
2011. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Csináld 4-szer! Hidd el, ők látják azt is, amit te nem, mi van a kezével. Bízz bennük, jót akarnak!

Mi is tornázunk itthon, én mikor felébred és kiveszem játszani, akkor szoktam. Nem kell szerintem olyan sokáig, hogy annyi idődet elvegye (mellesleg a gyerek egészsége legyen az első most, szüksége van rád, hogy minden rendben legyen vele).

2011. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is hasonló volt a probléma (a méhen belül úgy feküdt, hogy a jobb oldali végtagjai elnyomódtak kicsit+nyaki izma is "beállt"-persze a végtagokon szemmel nem látszódott semmi, csak az izmai voltak betokozódva).

A védőnő tanácsára Dévény-módszerrel dolgozó gyógytornászhoz vittem, heti 1x. Ott nem csak a nyakát kezelték, hanem a jobb karját, lábát is, gyakorolták vele a mozgást is. Ez nem hagyományos gyógytorna, hanem az izmok, inak speciális masszírozása. Keress rá a neten, úgy pontosabbat is megtudhatsz róla.


Nem akarlak riogatni, de szerintem 6 hósan már nem csak pár másodpercre kéne megtartania a fejét, az nagyon kevés. A mászással még nincs elkésve, de a forgást már nem ártana csinálnia, legalább hasról-hátra vagy fordítva.


Én úgy tornásztattam napi 6x(!), hogy pelenkázásnál mindig 3-4 percig csináltam.


Muszáj rászánni az energiát sajnos....

2011. okt. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szarnék a háztartásra, már bocs.


Nem akarlak megijeszteni, de ha a dokik azt mondják, hogy nem használja a kezét, illetve gyenge és tornáztasd, akkor bizonyára van némi gond! DE tornával tehetsz ellene!!!

Tehát tök mindegy, hogy most épp úszik a konyhád, a lényeg, hogy a gyereked fejlődése sokkal fontosabb és a konyhát később is rendbe teheted, viszont ha a gyereket nem fejlesztitek, akkor később sokkal nagyobb gondok is lehetnek! Azt meg minek megvárni???

Hihetetlen sokat segíthet a torna, és gyorsan behozhatjátok az elmaradást, ha még időben kezelitek és később semmi gond nem lesz. Akkor pedig majd lesz időd takarítani.

2011. okt. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mit kell csinálni a háztartásban ami ilyen sokáig tartana? A mindennapi dolgokat szerintem max 2 óra alatt meg lehet csinálni, de szerintem nem dől össze a világ, ha nem főzöl minden nap, vagy 1 héten csak 1szer van felmosva. A mosás meg semeddig sem tart, hiszen a gép csinálja helyetted. Én a helyedben minden evés-büfizés után tornáztatnám, hiszen ez is a foglalkozáshoz tartozik, és nagyon fontos! Ne bízd a véletlenre! Az én kislányomnak kicsit kifelé áll a jobb bokája. Alig várom már, hogy ortopédiára menjünk és megmondják mit tornázzak vele, hogy neki könnyebb legyen! Eddig sem volt sok időm a háztartásra, de kit érdekel? A baba az első!!!!!
2011. okt. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is a babámmal foglalkoznék, sőt én vele is foglalkozok.

Kaját rendelek, takarításba meg segít a barátnőm, amikor átjön meglátogatni minket és akkor vasalok, mosogatok, amikor Apa itthon van.

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.

2011. okt. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen teljesen igazatok van.Köszönöm az őszinte szavakat.Most már belátom nem lehet mindenütt és mindenkinek megfelelni.Igenis a gyerekem az első és az is marad örökre.Minden más másodlagos.
2011. okt. 18. 12:19
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy az, hogy szépen fog vagy átteszi a játékokat egyik kézből a másikba, még kevés a nagyobb mozgások véghezvitelére. Komolyan azt tanácsolom, próbáld ki magad: tedd a játékokat a kezeidből át, majd feküdj le és próbálj meg a szőnyegen nyújtott karral átfordulni, mászni. Szerintem így megérted, mennyire más a 2 mozgás. Muszáj őt segítened, ha kell, napi 4x!
2011. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

gonosz leszek de csak a babádért írom le, hátha megrémülsz és a kicsid lesz az első,a legfontosabb.

fél évesen a picim akár 2-3 órát tartotta a fejét, tehát míg ébren volt, mászott, egyedül felült, stabilan ült, és persze forgott. nem dicsekedni akarok, komolyan, le se írnám de az, hogy a 4 torna helyett neked 1-2 fér bele mert a takarítás fontosabb?!?!?! hátha így feleszmélsz

2011. okt. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!