Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy a gyerek...

Létezik olyan, hogy a gyerek nem akar beszélni, de tudna?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert a kislányom 15 hós, és csak azt hangoztatja hogy "NEM". Mondta már párszor, hogy anya, mama. De csak nagy ritkán, mikor mondom neki hogy ezt vagy azt mondjon mindjárt rávágja, hogy "NEM".
2011. márc. 15. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt ez a nem korszak, másrészt elég ritka, hogy egy 15 hónapos tudjon beszélni, még csak a szavakat tanulják ilyenkor :)
2011. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

hát, azt nagyon hamar megtanulják : ) ellentétben az "igen"-nel : )

kicsi még, majd később. Előbb sok mindent értenek - de nem mondják. Van olyan (inkább fiúkra jell.) aki alig beszél 20-30 hónapos koráig, de már mindent ért ám!

2011. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15 hónaposan annyit mondott csak a lányom, hogy anya, "hagyál", atya (=apa). Most 17 hónapos és mondja, hogy apa, anya, mama, papó, titi (=Rita),hagyjál, nem, Ákos, szép.

Szinte napról napra fejlődik.

2011. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem azért mondja mindenre, mert ezt tudja. 14 hós lányomnak 3 szavas a szókészlete: baba, mama, brum-brum. Minden ember baba, minden állat brum-brum, a mama meg én volnék. ez a szókészlet már 2 hónapja. de felimeri a szavakat, mert meg tudja különbözteti a kutyát, macskát, mackót, nyulat...stb, rövidebb utasításokat is megért, de egyelőre mást nem mond.
2011. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 22 hónapos.mindent mond már,de csak akkor ha kedve van!általában csak az alap10-15 szót használ,a többi meg halandzsa,pedig amikor van kedve olyan mondatokat mond pl:anya adjál zsírkrétát légyszi!én is próbálom kérni hogy mondja rendesen de nem igazán érdekli!
2011. márc. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!