Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy egy gyerek nem...

Létezik, hogy egy gyerek nem érdeklődő típus?

Figyelt kérdés
Fiam 1,5 éves de az istennek sem köti le semmi sem. Jó persze ez erős túlzás de nagy általánosságban ez igaz. Egyedül az autó tologatás (az is fekve). Ha beszélünk hozzá az nem érdekli, ránk néz pár másodpercre de utána már nem. Így tanítani se nagyon lehet semmire, mert nem figyel. Biztos ragad rá azért valami, hiszen mond szavakat, csinál dolgokat amit tőlünk látott persze de anyaként számomra akkor is ijesztő, hogy nem tudom lekötni semmivel a gyerekem figyelmét. Néha már rossz anyának érzem magam.
2011. jún. 6. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

De pont hogy minden annyira leköti, hogy képtelen koncentrálni egy dologra.

Szerintem a legtöbb gyerek ebben a korban (meg még késöbb is) így van. Van ahol erösebben van ahol kevésbé.

2011. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Meg kéne vizsgáltatni, mert lehet, hogy autista. :(
2011. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Fura.

Ekkora korukban mind kettő ott "zsizsegett" egész nap körülöttem

2011. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Háth, az talán túlzás mert abszolút kommunikatív velünk. Egyébként egy életvidám, csupa mosoly kiskrapek csak éppen ha mi magyarázunk neki az nem érdekli, olyan mintha nem akarna tanulni. De ettől eltekintve abszolút normális :)
2011. jún. 6. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt, vagy csak mostanában? Azért ez fontos!Lehet, hogy ez csak egy időszak nála, és el fog múlni.De azért elhiszem, hogy aggódsz, engem is nyugtalanítana.Mondd el a gyerekorvosnak, hátha mond rá valamit.A hallása rendben van? Mert ez jutott még eszembe.Ha ez így marad, járjatok utána!De lehet,teljesen ártalmatlan dolog, és ő most egyedül akar játszani, vagy kezdődik a dac-korszak.Nem tudom!
2011. jún. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ÁLLJ, állj azért most egy 1,5 éves gyerekről beszélünk, aki nem úgy tanul mint az iskolások.

Beszélgess neki, magyarázd a dolgokat hidd el figyel ő még ha úgy tűnik is hogy nem...

Pl: az én fiam is mikor ekkora volt "nem nagyon figyelt" mit mondok aztán most meg szépen adja visszafelé a dolgokat amiket eddig csak hallgatott.

2011. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
"Ha beszélünk hozzá, az nem érdekli.." ez engem is kicsit aggasztana azért.Persze, hogy nem úgy tanul, ahogy az iskolások.És az is igaz, hogy akkor is tanul, ha nem úgy tűnik.De azért a szülők hangjára figyelnie kéne, kortól függetlenül szerintem.
2011. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szoktatok vele játszani ? Akár autósat is. Vagy valami érdekes szines dolgokkal .

Sima beszédre nem úgy figyel sok ekkora korban, még, de azért közreműködnek valamelyest legalábbis játékban.

Miért fekve autózik ?

Szokott kimenni, kint vagy akár bent szaladgálni ? Aktív lenni ?

Bocsi a sok kérdésért, remélem válaszolsz.

2011. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát, egy 1,5 évesnek nincs akkora múltja hogy könnyedén kijelentsem hogy régebben ilyen volt vagy sem. Alapból sosem volt az a "ámulok a nagyvilágra" fajta szóval azt mondanám hogy nem kifejezetten mostani "probléma". De persze nem úgy kell elképzelni tényleg hogy semmivel nem játszik vagy semminek nem örül, csak hiába magyarázom, hogy "nézd, ez az alma piros" akkor rám se bagózik. Nem iskolás szintű tanításra kell gondolni, egész egyszerű dolgokra. Pl a tanító jellegű könyvek amikben a szavakat tanulni lehet, hát az se köti le max 3-4 szó amit hajlandó utánozni.


A hallás kérdés nálunk központi kérdés, én is sokszor gondolok erre. A születésekor úgy engedtek el a kórházból, hogy az egyik fülére nem reagál. Az első sokktól azt se kérdeztem meg hogy melyikre. Aztán ezzel mentünk a gyerekorvoshoz aki beutalt hallásvizsgálatra. Csináltak egy altatásos vizsgálatot (BERA). A vizsgálat kész vicc volt, gyakorlatilag végig küszködtek a géppel, folyton hibát jelzett, leestek a fejéről az érzékelő drótok, aztán persze fel is ébredt a vizsgálat közben de ennek ellenére megállapították, hogy a jobb fülére nem hall. 2hónapra rá újabb ellenőrző vizsgálat akkor ugyanez a készülék ugyanazokkal a hibákkal, ugyanúgy szerencsétlenkedtek, de akkorra már mindkét fülére süketnek mondták. Aztán elmondtam a főorvosnak hogy ez hülyeség hiszen reagál a hangokra , megijed a zajtól odafigyel (igaz nem mindig, de 4hónaposan ez normális). Mondtam hogy a vizsgálat egy vicc volt, így egy másik kórházba is beutaltak ugyanerre a vizsgálatra. harmadszorra is elaltatták...illetve persze nekem kellett lenyomni a torkán az altatószert, hát nem kívánom senkinek ezt az élményt. A dokinő előtte azért még próbálgatta a hallását és mondta hogy szerinte reagál, de azért nézzük meg. Abszolút profi módon csinálták nulla malőr, az eredmény: semmi baja egyik fülének sem. És ezzel persze nagy kő esett le a szívemről de a mai napig nem tudom kinek higgyek.


15:32-nek: Persze ő is figyelget az biztos , hiszen mond szavakat, már egymás után is pakol néha párat helyesen szóval valahonnan csak tudja;)


16:10-nek. Persze szoktunk játszani. Imád kockavárat szétrombolni ;) De az abszolút kedvenc a kergetőzés ;) Imád menekülni és belevetni magát a babzsákba ;) Viszont pl játszótéren nem érdekli megint csak semmi. Max egy csúszás , egy lökés a hintában és "mennyüüüünk" van. Persze az is lehet hogy nem szereti a játszóteret. Viszont imád sétálni, kézenfogva, babakocsiban , de legjobban autókat babrálni szeret (még az utcán is) Hogy miért fekve autózik nem tudom. Először ülve csinálja, de aztán leveti magát. Gondolom fárasztó görnyedni, nem tudom. De a falakon is tologatja őket állva szóval ez nem egy sarkalatos pont azt hiszem.

2011. jún. 6. 17:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Ne haragudj a kérdésért, előre elnézést kérek. De: nem hagytátok sírni kicsi korában, pl hogy megszokja, hogy egyedül kell elaludnia?
2011. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!