Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok tanácsokat, tippeket...

Adnátok tanácsokat, tippeket örökmozgó gyermek etetéséhez?

Figyelt kérdés
7 hónapos,jó étvággyal eszik mindent,de másfél méteres körzetben minden úszik a főzelékben.Ha van jól bevált trükötök szívesen fogadnám:)
2011. márc. 15. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Kiköpi, vagy a kezedből veri ki a kanalat? Hogy eteted?
2011. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tányért, poharat leteszem úgy, hogy csak én érjem el, ő nem (pihenőszékben etetem). Egyik kezemben a kanál, másikkal nem engedem, hogy kicsapja a kezemből, ha hadonászik. A nyakában előke, az ölében textilpelus, mert szereti a maszatos kezét a nadrágjába törölni :) Persze így is vannak "balesetek", de van olyan etetés, amikor semmit sem kenünk össze :D
2011. márc. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pihenőszékben eszik,mert még nem ül egyedül.Nyakába előke,az én ölemben a pelus,és még a széket is letakarom egy pelussal.Ki nem köpi az ételt(még:)),de a kezemből kiveszi a kanalat,ha nem vagyok elég ügyes belenyúl a tányérba,de a legnagyobb gond az,hogy egy pillanatra sem áll meg.Kapkodja a fejét,dobálja magát,és összeken mindent.Nem tudom lekötni a figyelmét:(
2011. márc. 15. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Mosható előke a nyakban, body könyékig felhúzva, egy mosható játék a kézben, egy cumisüveg az etetőszéken, amit nyomkodhat a szájába (alig van benne víz). Minden egyéb kartávolságnál messzebb... Közben egy kanál nekem, egy kanál neki, mert akkor meglepődik, hogy nem vele foglalkozom. Meg hamm bekapom játék, vagy valami vicces, mert akkor felém fordul. De nekem főként az segített, hogy egyik kezében egy játék, a másikban a cumisüveg... Meg persze, hogy más ne legyen ott, mert akkor nincs evés, csak koszolás. Anyukám szerint ez csak rosszabb lesz. :) Bocsika, nem akartalak letörni...
2011. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia, amíg nem tudott ülni autósülésben etettem, (az letakarva), most már etetőszékben van (9 hós). Nyakában előke, de előny ha van olyan ami hosszú ujjú, lábán pelus vagy törölgető rongy, (azért azt is le tudta dolgozni). Mindig adtam a kezébe kanalat, hogy le legyen kötve az egyik keze, a kaja tőle messze, hogy ne érje el. Amikor már csak 2 kanálnyi volt akkor engedtem, hogy megfogja az edényt, de ezt minden alkalommal elmondtam neki. Volt egy mesénk amit csak evés közben mondtam el, és mindig egy helyen (konyha), ugyanazon a sarokpadon etettem. Napközben kivittem többször a konyhába, ismerkedjen a helyszínnel, egy idő után a kis felfedező már nem kapkodja a fejét olyan sokszor hiszen ismerős már neki a környék. (szerintem) Legalábbis nálunk bevált. Sok sikert!
2011. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket,mindet ki fogom próbálni.Igen azt én is sejtem,hogy csak nehezebb lesz:)

A hosszú hétvégén már ott tartottunk,hogy apa átment a szomszédba az anyjáékhoz,mert persze neki is csinálja a műsort:)

2011. márc. 16. 10:37
 7/10 anonim ***** válasza:
az én kisfiam úgy etetem hogy szaladok .utánna a tányérral és nyomom a kanalat a szájába !nállunk kb így eszik vagy áll a saroküllő étezőpadon de leülni nem hajlandó és ott is mászkál természetesen !18hónapos :)
2011. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 7 hónapos. Szerencsére ennyire nem durva az etetése, mint ahogy te leírtad (az enyém amúgy nem hajlandó már tápit és tejpépet sem enni). Mi is pihenőszékben eszünk a tv előtt. Eddig bevált, hogy tv-t néz evés közben,de mostmár annyira érdekesnek találja (mert kezdi felfogni a dolgokat), hogy szinte kimered a nézése közben, ezért most kikapocsolom. A pihenőszék részeként a feje felett van egy zenélő körforgó rész, na azt szoktam bekapcsolni, érdekli és felfele néz, így könnyebb etetni.

Nekem az nem vált be, hogy adok a kezébe valamit, mert tök mindegy, hogy mi az azt tuti a szájába nyomja és széjjel keni a ruháján vagy a széken. Inkább csak a kezét tegye be és azt könnyebb takarítani.

Nekünk olyan előkénk van amelyikbe bele lehet rakni a karocskáját is a fiamnak, így stabilan ál a mellkasán.

Beszélni kell hozzá folyamatosan evés közben, hogy lekössem a figyelmét, így nincsenek kényszer mozgásai.

2011. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már kicsit nagyobb,14 hónapos.

Ő már etetőszékben eszik,de neki is le kell kötni a figyelmét mert akkor kiveri a kanalat a kezemből,nem hajlandó enni.Mindig valamit adni kell a kezébe ami leköti egy pár másodpercre a figyelmét,aztán mindig más és más kell neki mert az előzőeket megnézi és ledobja :)))

Mire végzünk az evéssel,kupacba áll körülöttünk minden:)))

Már előre a kezem ügyébe készítem a dolgokat,úgy ülünk le enni.

2011. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszi!
2011. márc. 19. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!